Italský Milán letos představuje jarní kolekce pro rok 2015 v datech 17. – 22. září, na přehlídkových molech se tak během několika hodin vystřídají značky jako Gucci, Prada, Versace, Giorgio Armani či Roberto Cavalli.

Během prvních 48 hodin svou představu oděvů pro následující sezónu prezentovala právě značka Gucci, pod vedením kreativní ředitelky Fridy Giannini. Na molu se objevily precizní střihy, inspirace sedmdesátými léty v oblasti linií a siluety byla nepřehlédnutelná.

Provokující výstřihy následovala práce patchwork technikou, barevná kožešina, denimové detaily i rafinovaně uvázané šátky kolem krku, které dodávaly každému modelu jistou dávku originality a svůdnosti.

gucci

Na přehlídce značky Fendi se to pro změnu hemžilo mladistvými prvky i čistými liniemi, ale ústřední roli v inspiraci Karla Lagerfelda hrál motiv orchideje.

Orchidej se objevila na skládaných minišatech, košilích i kalhotách, občas vystoupila ještě více do popředí pomocí 3D efektu a dodala tak jednotlivým modelům na originalitě. Karl nevynechal průstřihy, celodenimové outfity i abstraktní potisky v kombinaci s transparentními sukněmi.

fendi

Vrcholovým představením bylo několik závěrečných modelů ozdobených peřím, to se zase jednou Lagerfeldova fantazie rozjela doslova na plné obrátky.

Na závěr trocha romantické atmosféry s kolekcí Alberta Ferretti, která se soustředila především na rozevláté tělové šaty, šortky i květinové aplikace. Kolekci čítající bezmála padesát modelů doplnily vysoké gladiátorky, kabelky s dlouhými třásněmi i děrované vesty.

alberta ferretti

Foto: WWD