O tom, jak si Kamila užila několik dní v Londýně se můžete dočíst ve vedlejším článku a prohlédnout si její povedené fotografie zachycené populárním fotoaparátem Olympus PEN.

Náplní mého programu byly poslední dvě přehlídky konající se ve Freemason´s hall. Tou zajímavější byla kolekce čínské návrhářky žijící v Anglii jménem Xiao Li (ta je dokonce i jednou z finalistek ceny LVMH 2015), která se rozhodla vytvořit modely kombinující tradiční pleteninu a nové techniky zpracování. Celá kolekce je inspirována 60. léty, konkrétně pouličním stylem, a prolíná v sobě rozpor mezi rychlou módou a poctivým řemeslem.

IMG_9026

Modelky i modelové předvedli většinou objemné oversized kabáty  a vesty výrazných barev, dlouhé svetry, silikonové doplňky v podobě obuvi i velkých tašek. Nápadné byly také různé nápisy, ať už v podobě návrhářčina jména nebo různých sloganů o módě.

Byla to má poslední přehlídka, která by pro mě nejspíš nebyla tak velkým zážitkem, kdybych neměla na pozvánce poznámku “Row 1”, mohu potvrdit, že sedět v první řadě je zase úplně o něčem jiném a atmosféra celé prezentace je daleko více intenzivnější.

IMG_9029Foto: Monika Kolářová