Začátek čtvrtečního programu byl na přehlídkovém mole vložen do rukou sourozenecké dvojice Nicholas a Christopher Kunz známé jako Nicholas K. Nová kolekce se nese v duchu původních amerických obyvatel – Indiánů. Nabízí minimalistické kousky s důrazem na pohodlí. Inspiraci duo čerpalo z rodné Arizony, výrazné zemité barvy se promítly nejen do jednotlivých modelů, ale i do tváří modelek v podobě hustého nánosu bronzeru. Kolekci vévodily široké látkové čelenky doplněné o peří, asymetrické bundy, košile, šortky, maxi šaty, parky, ale za zmínku stojí i obuv. Boty na klínku, jejichž horní lem končil až u kolen, vytvářely společně s oděvem zajímavé monochromatické modely.

Krátké topy, široké kalhoty či krátká saka byla k vidění u BCBG Max Azria. Kolekci ovládají skládané modely, pudrové barvy i černobílé kombinace. Nádech ženskosti obstaraly kousky s abstraktními potisky květin, které dodaly přehlídce punc ženskosti obohacený o materiály jako len, šifon a popelín. Ten byl ovšem záhy rozbit pomocí pánských košil i trenčkotů.

Dámskou i pánskou kolekci předvedl první den i americký návrhář Richard Chai, který inspiraci k vytváření modelů definoval jako poddajnou geometrii. Nejvýraznějším prvkem se tak staly šaty vytvořené patchwork technikou, která kombinovala bílé a červené pruhy. Zaujaly nás nylonové blejzry i průsvitné nohavice kalhot.

Tadashi Shoji se pro nadcházející sezónu zaměřil především na strukturu – většinu modelů přizdobil pomocí krajky, peří, třásní i flitrů. Na večerní koktejlky s rukávky byl překvapivě využit tartan, ale nechyběl ani šifon. Klasickou siluetu zaměřenou především na zvýraznění oblasti pasu reprezentovaly šaty v mnoha světlých odstínech pastelových barev jako žlutá, fialová, růžová i mentolová.

Mimo přehlídky v hlavních prostorách už se ovšem o jeden den dřív prezentovala řada návrhářů, jejichž jména bych ráda zmínila. Čistou a úhlednou kolekci předvedla Lisa Perry, důraz na červené prvky hledejte u Creatures Of The Wind, oranžovou jako klíčovou barvu pro následující jaro zvolili u značky L. A. M. B.

Co bude následovat a jak bude vypadat další den už nyní sledujeme a vy se můžete těšit na stále aktuální články ze světa té největší módy.

Foto: WWD; Facebook.com; Instagram.com