V období 19. až 23. ledna se německá metropole zahalila do módního kabátku, byla totiž hostem jedné z událostí, kterou sponzoruje firma Mercedez-Benz, konal se tu berlínský týden módy.

A tak se o své slovo přihlásila například berlínská propagátorka černých monochromatických outfitů Aleks Kurkowski, ta do své sofistikované kolekce podzim/zima 2015-16 oblékla mladé muže i ženy.

Ve své tvorbě se zaměřuje především na kvalitní materiály, jednoduché, nenápadné a často asymetrické střihy nebo zajímavé detaily, nyní vsází na límce či transparentní oddíly oděvů.

Aleks Kurkowski

Aleks Kurkowski

O něco zábavnější byla rozhodně kolekce tria pod jménem Zukker, která své pocukrované kousky vyrovnávala dávkou kyselé citronády. Kolekce ctí přesnou siluetu, je zábavná a často si protiřečí díky nápadům s kimonem.

Zukker

Zukker

Eleganci si vzala na starost Isabell de Hillerin a nováček týdne módy – značka Paper London. Ty se společně shodly na jednoduchých střizích, střídmých barvách a celkové jemnosti, která ovládla molo prostřednictvím nádherných sukní či vlněných kabátů.

Paper London

Paper London

Na řadu přišly také pohádkové šaty, které nemohou na žádném týdnu módy chybět. Prezentovala se s nimi značka Kaviar Gauche, která vsadila na tělové tóny namixované s bílými ozdobami. To Lena Hoschek vdechla své kolekci notnou dávku roztomilých padesátek a výsledek rozhodně stojí za to.

Kaviar Gauche

Kaviar Gauche

Na každé takovéto události nesmí samozřejmě chybět ani pořádná dávka barev směřujících do neřízeného bláznovství. S barvami a látkou celkově si pohrála značka Bobby Kolade, inspirací jí byla subsaharská Afrika.

Bobby Kolade

Bobby Kolade

Barevnou smrští nás překvapilo designérské duo Capara zaměřující se především na oděv jako umělecké dílo. Když spojí inspiraci od sochařů, malířů a dalších nadaných německých osobností, vzniká opravdu zajímavá podívaná, které musíme v duchu zatleskat.

Capara

Capara

Kolekce Marc Cain je inspirována 70. léty, najdeme v ní krátké šaty, úzké kalhoty, vysoké kozačky a tolik zvířecích prvků, že se nám z toho začala po čase motat hlava. Co říkáte třeba na tuto sukni?

Marc Cain

Marc Cain

Třešničkou na dortu je kolekce Dorothee Schumacher, která tak dlouho kombinovala, až dala vzniknout zajímavě pojatým kouskům s A-linií, vysokým pasem a efektními odstíny zlaté, červené, šedé a modré.

Dorothee Schumacher

Dorothee Schumacher

 

Foto: Facebook, WWD