I přesto, že se oproti New Yorku, Paříži, Londýnu a Milánu koná australský fashion week pouze jednou ročně a představuje kolekce jaro/léto, neznamená to nutně snížení kvality, ba právě naopak.

Událost byla odstartována kolekcí návrhářky jménem Carla Zampatti, která se v oblasti módy pohybuje již více než čtyřicet let. Nastřádané zkušenosti využila k vytvoření velice ženské okouzlující kolekce s dávkou elegance. Jednotlivé modely sice sklidily veliký úspěch, ten ovšem zastínil vzhled několika modelek, jejichž váha se pohybovala na hranici únosnosti, za což Carla sklidila také obrovskou dávku kritiky.

Debatě ohledně příliš nízké váhy předvádějících modelek dopomohla bohužel také přehlídka Alexe Perryho (veterána a oblíbeného návrháře herečky Sandry Bullock), i přesto, že nabídla nádherně zdobené šaty v kratší verzi, které předvedla i topmodelka Alessandra Ambrosio.

Alex Perry

Obraťme list. K hlavním prvkům, jež byly během australského týdne módy k vidění, patří především neopren, který figuroval na šatech, sukních i topech a ukázal svoji ojedinělou vlastnost – ať děláte, co děláte, jeho struktura zůstává zachována a nemění tak svůj tvar. Stačí se podívat na několik modelů značky Toni Maticevski.

 0016d8d36f5c5e961853bcb1d76a0eef

Dalším typickým prvkem bylo zdobení, velká dávka třpytu i výšivek, jež nabídla kolekce Aurelio Costarella, či Betty Tran. Samozřejmostí jsou také výrazné pastelové barvy, které se neomrzely značkám Alice McCall a Hayley Elsaesser.

Přehlídkové molo také zahltily bláznivé potisky, krátké topy zdůrazňující úzký pas, transparentní materiály i monochromatické outfity. Letošní týden módy, který probíhal v Sydney, nabídl obrovskou paletu nápadů, rozmanitých myšlenek, střihů i vnímání módy, která má charakterizovat jarní sezónu příštího roku.

Foto: Pinterest