Rychlý přesun do britské metropole

/ Redakce

Z New Yorku míříme rovnou do Londýna, kde v pátek odstartoval nabitý program, během nějž se představí největší talenti světového návrhářství. Do pěti dnů se ovšem vejdou nejen přehlídky, ale také další speciální události.

Přehlídky na molech, prezentace včetně českého zastoupení, společenské akce i bujaré večírky jsou poznávacím znamením právě probíhajícího týdne módy v Londýně. Bohaté informace na oficiálních stránkách, živé přenosy (a videa ze záznamu) či aktuální informace  ze sociálních sítí, uspokojivě nahrazují vaši nepřítomnost.

Jedním z největších víkendových překvapení byla detailně propracovaná kolekce Holly Fulton, která si ve své podzimní kolekci vyhrála s barvami, vzory i potisky.  Přidala motiv ozubených koleček, ruky držící mobilní telefon, nechyběli ani aplikace květů.

fulton_kolaz

 I v Londýně není nouze o pořádnou dávku extravagance, v sobotu se o ni postaral John Rocha. Variace na romantickou dramatičnost pro tentokrát vyústila v objemné kusy látek kolem krku i hlavy, 3D aplikace i šaty s pavučinovým efektem.

rocha_kolaz

Kolekci přeplněnou kontrasty díky barvám, lesklým i matným látkám či střídajícím se střihům nabídl úspěšný J.W. Anderson. Přehlídce dominovaly kabáty, sukně a úzké kalhoty i zajímavě řešené rukávy.

anderson

Značná část programu LFW je sice za námi, ale dnes i zítra se můžete pořád těšit na zajímavá jména, jako Christopher Kane, Roksanda Ilincicc, Erdem, Burberry Prorsum, David Koma, Tom Ford či  Meadham Kirchhoff.

Foto: WWD