Letošní výlohy v Printemps byly oficiálně představeny  9. listopadu, slavnostní přestřižení pásky, při kterém nechyběla francouzská herečka a hvězda značky Dior-Marion Cotillard, proběhlo také za účasti zástupců Dior.

Tématem letošních výzdob je město Paříž a Pařížská žena. Celkem jedenáct výloh se tak na adventní dobu do samého konce prosince vyzdobilo podle různých symbolických a magických míst Paříže. Výlohy se proměnily na čtyři symbolická pohádková místa – Zimní zahrada, Kavárna na nádraží, Opera, Banket i Avenue Montaigne – každé z míst má svoji specifickou atmosféru, která se odráží i do designu výlohy.

Jako každý rok jsou některé z výloh pohyblivé, letos uvidíte celkem 74 panenek precizně oblečených do modelů Dior. Dvanáct z nich je oblečeno do modelů haute couture z kolekce f/w 2012/2013 od Rafa Simonse. Panenky se vznáší nad střechami Paříže, tančí v altánku i jezdí na kolotoči.

Každoročně přilákají vánočně laděné výlohy Printemps tisíce Pařížanů i cizinců, u výloh jsou postavené schůdky pro děti, aby na celou scénu lépe viděly.  Za redakci Iconiq.cz se vydávám do kouzelného města módy v první polovině prosince, abych Vám přinesla nejžhavější  inspirace, informace a především předvánoční fotografie.

Video ze slavnostního přestřižení pásky najdete zde:

http://www.youtube.com/watch?v=zkUSgP_OoCA&feature=youtu.be

 

Foto: Dior – facebook.com