Mezi nominovanými opět nechybí Michael Bastian, Marc Jacobs, Alexander Wang, Proenza Schouler, Phillip Lim nebo Thom Browne.

Moderátorem večera bude Andy Cohem. Ralph Lauren předá cenu Geoffreyho Beenea za celoživotní přínos návrhářce, která se proslavila především díky nádherným kolekcím svatebních šatů Vere Wang. Modelka Linda Evangelista předá cenu The Media Award in honor of Eugenia Sheppard jednomu z nejvýznamnějších módních novinářů Timu Blanksovi. Jessica Chastain bude tou šťastnou, která předá Mezinárodní cenu Riccardo Tisci za tvorbu pro značku Givenchy.

Asi nejočekávanější chvílí celého ceremoniálu bude moment, kdy Hillary Clinton vstoupí na pódium a vyhlásí jméno Oscar de la Renta. Tento výjimečný návrhář obdrží cenu Founder’s Award (pro zakladatele), která je velice významná a sám návrhář se již nechal slyšet, jak moc si tohoto ocenění váží.

My budeme celý ceremoniál pečlivě sledovat a během zítřka vám přineseme jména vítězů, oceněných a jistě i překrásné róby, které si hosté pro tento večer důkladně vybírali. I když v Čechách řádí velká voda, díky stále ještě fungujícímu internetu můžeme pro vás dění ve světě módy sledovat a snad vás tím i na chvíli rozptýlit od těch stále ne příliš dobrých zpráv z povodí českých řek.

Foto: WWD; Facebook.com; CFDA