Nejnovější kolekce značky Swarovski s názvem „Crystal Gardens“ je určena pro nadcházející sezónu jaro/léto 2015.

Kolekce pro sezónu jaro/léto 2015 je inspirována přírodou, konkrétně zahradou. Nejedná se však o běžnou zahradu, ale o moderní zahradu snů, sahající od měkkých jarních pastelových tónů po letní bohatou a zářivě barevnou paletu. Příroda měla pro společnost Swarovski vždy zvláštní význam. Kolekce Crystal Garden je živoucím důkazem naší vášně pro moderní trendy. Tentokrát jsme čerpali inspiraci z fauny i flóry, například ze světa hmyzu, abychom vytvořili proměnlivé ženské linie a motivy,“ vysvětluje kreativní ředitelka Nathalie Colin.

Prezentace nové kolekce Swarovski

Prezentace nové kolekce Swarovski

Tato současná zahrada, vzdušná a plná světla, se zrcadlí v kovových tepaných ornamentech, organických formách a v kamenech broušených do tvaru oválů, navet a hrušky, aby přirozeně znázorňovaly elegantní listy a okvětní plátky. Celou nabídku, prozářenou zlatými kovovými tóny připomínajícími planoucí slunce, tvoří nejrůznější kombinace křišťálů v šedozelených, růžových a tyrkysových odstínech.

Prezentace nové kolekce Swarovski

Prezentace nové kolekce Swarovski

Téma přírody je ztvárněno především prostřednictvím barev. Jedním z hlavních rysů kolekce je tak dominující zlatá barva a nechybí ani pastelové odstíny růžové, tyrkysové či zelenkavé. Zlatá – slunečný, zářivý a ušlechtilý kov je využit nejrozmanitějšími způsoby. U náhrdelníku Crown jsou ohromující hroty broušeného křišťálu zasazeny do originálních lůžek zlaté barvy, které kontrastují s pyramidami křišťálových pavé, zdůrazňujících široký řetěz v podobě hadího těla. Minimalistická řada Click představuje kovy upravené do perlového efektu, doplněné o pavé křišťály. Tento výběr materiálů nabízí široké možnosti kombinací s oděvy a doplňky. Stylová, poetická řada Candy, která se inspirovala říší hmyzu a motýly, obsahuje modely oplývající skutečně vytříbenou jemností, například přívěsek prozářený ručně osazenými křišťály s použitím exkluzivní techniky Pointiage®. Téma Cubist, využívající grafické linie s motivy stylu art deco, si pohrává s efekty kovových ornamentů, které zdůrazňují třpyt miniaturních pavé křišťálů. Přívěsek na dlouhém hadím řetízku umocňuje působivost šperku inspirovaného smyslnou pružností pohybu.

Prezentace nové kolekce Swarovski

Prezentace nové kolekce Swarovski

Na prezentaci nechyběla ani nabídka romantických šperků, které potěší na Svatého Valentýna a také kolekce šperků pro muže, která se postupně rozrůstá o nové kousky.

Foto: Kamila Písaříková