Začal skromně, i když použít právě toto slovo v jeho případě není asi nejlepší volba, v roce 2010, kdy ve svém butiku na Madison Avenue představil první dámskou kolekci nesoucí jeho monogram. Hlavní claim kolekce tehdy zdůrazňoval široký věkový záběr klientely, což Ford šikovně ilustroval castingem, kam pozval své “kamarádky”. POP STARS, hollywoodské legendy, jakož i aristokraté kráčeli jedním molem vstříc objektivu Terryho Richardsona, který show dokumentoval. Odborná veřejnost nešetřila superlativy a Tom Ford dobyl nové teritorium, tentokrát pod vlastní vlajkou. Následující sezóny předváděl kolekce v Londýně, kde sídlí jeho ateliér a stejně tu vychovává svého syna Jacka.

Tom Ford

Tom Ford

WATCH TF LIVE

Sezóna 2015 však přinesla nečekaný obřad. Rodák z Texasu, jehož britský tisk po etablovaní byznysu v Londýně nazvala “národním pokladem”, opustil spojené království a oznámil návrat do Ameriky. Důvodem byl datum a čas prohlídky, který mu byl přidělen. “Moje show byla plánována na ráno po Oskarech. “Jaká je šance, že se vaše modely dostanou do novin, když celý svět čte o Oskarech,” reagoval Ford. Runway tedy namísto Londýna postaví ve městě andělů. Toto radikální rozhodnutí neslo mnoho zásadních otázek. Jaké bude nové publikum? Jak zareagují mezinárodní novináři, kteří v té době obíhají fashion week v Londýně? Odpovědi se dozvíme v pátek 20 února.

Screen Shot 2015-02-18 at 15.22.04

Návrat do Hollywoodu

Americký portál WWD však přinesl další informace o důvodech výběru Fordovy lokace. Když v roce 2009 uvedl do kin svůj první celovečerní film “A Single Man”, kritici i veřejnost se okamžitě ptali na další projekt. Ford právě dokončil druhý scénář a aktuálně pracuje na castingu jeho nového filmu. Půjde o adaptovanou novelu, jejíž název zůstává utajen. Comeback TOMA Ford do Hollywoodu má tedy dvojitou misi a svědky finálního “TF efektu” jedné z nich budeme již tento víkend, pokud chcete, i v přímém přenosu: live.tomford.com

Foto: Profimedia.cz; TomFord.com; WWD