S příjezdem do města je možné také navštívit kulturní památky, jako je Centrální muzeum textilu, které zde funguje již od roku 1960 a rozkládá se na více než šestnácti tisících metrech čtverečních. Dále například Městské muzeum Lodž či nákupní komplex Manufaktura, ve kterém naleznete i Muzeum moderního umění.

Během této akce se představilo přes 120 návrhářů, všechny jejich kolekce byly samozřejmě vytvořeny pro období jaro/léto 2013. Řada z nás má možná Polsko zafixované jako zemi velice homogenní, přísnou a nerespektující žádnou velkou extravaganzi. To se ovšem změnilo ihned s nástupem prvního dne tohoto projektu, kdy se do města sjela řada významných nákupčích, novinářů, bloggerů i obyčejných studentů.

I přesto, že u nás nejsou jména polských návrhářů příliš známa, ráda bych se společně s vámi podívala na fotografie z kolekcí těch nejzajímavějších z nich. Rina Cossack předvedla povětšinou dlouhé splývavé šaty či sukně, černou kůži střídala azurová modrá či nebesky bílá. Bílé látky se zajímavými detaily se stejně tak objevily v kolekci Tomaotomo by Tomasz Olejniczak. Nejvíce mne ale zaujala prezentace, jejíž autorka Monika Blažusiak má do budoucna velké ambice, ráda by svoje nápady představila na týdnu módy v Londýně a New Yorku. Má ráda minimalismus, což se v kolekci určitě projevilo. Nechyběly krásné černé materiály, kožené prodloužené podprsenky a sukně zdůrazňující ženské křivky.

Všechny kolekce je možné zpětně zhlédnout online, a to na pokazymody.tv. Ty nejzajímavější modely naleznete ve fotogalerii pod článkem.

 

Foto: facebook.com/FashionPhilosophyFashionWeekPoland; fashionweek.pl