Prezentaci své kolekce pro sezónu podzim/zima 2015-16 má za sebou již několik (převážně francouzských značek) včetně Rochas, Alexis Mabille, Anthony Vaccarello nebo Dries van Noten.

Rochas slaví svojí nejnovější kolekcí 90. narozeniny a možná i proto zabrousil nový kreativní ředitel Alessandro Dell´Acqua zpátky do archivů, historie a dědictví, u kterého stál v roce 1934 samotný Marcel Rochas.

Jeho kolekce byla v té době inspirována potisky vlaštovek, charakterizovaly ji typické třicátkové siluety, které Dell´Acqua zvýraznil kombinací černých, hnědých a výrazně žlutých odstínů látek. Z těch vytvořil večerní šaty, topy se špagetovými ramínky, ale také mohutné kabáty zdobené mašlemi, potisky, krajkou i peřím.

Rochas

Rochas

Z pestrou kolekcí se vytáhl Alexis Mabille, na přehlídkové molo vyslal kombinované modely hýřící propracovanými detaily.

Alexis si pro tentokrát pohrál jak s materiály, tak s jednotlivými střihy i potisky, prezentoval precizně střižené košile i asymetrické sukně, sáhl také po uvolněných teplákových soupravách, lesklé materiály umírnil černými kousky.

Alexis Mabille

Alexis Mabille

Středeční odpoledne ovládl svojí kolekcí rozhodně Dries van Noten, belgický návrhář se stejně jako Dell´Acqua rozhodl vsadit na historický odkaz, inspiroval se mezi módními ikonami minulého století.

Kolekce je to pro oko módního nadšence velice náročná, plná potisků, výšivek a složitých střihů. Bezmála sedm desítek modelů tvoří převážně zdobené kabáty a vesty různých barev doplněné o dlouhé rukavice a efektní ozdoby kolem krku.

Dries van Noten

Dries van Noten

Za zmínku stojí také kolekce od Christine Phung, různobarevné digitální potisky zkombinovala s efektem plisováním, různými záhyby a moderní siluetou.

Christine Phung

Christine Phung

Foto: WWD