Pokud chceme navštívit jeden z nejstarších filmových festivalů, musíme se přesunout na francouzskou riviéru, konkrétně do města Cannes. Právě včera zde započal jeho 67. ročník, který během několika dní slibuje promítání více než 1700 snímků, mezi nimiž samozřejmě nebudou chybět ani čeští zástupci.

Začátek celého programu, jež potrvá až do 25. května a do souboje o Zlatou palmu se během něj postaví 18 filmů, odstartoval nesoutěžním dílem Grace de Monaco od režiséra Oliviera Dahana. Jedná se o kontroverzní americký film (královská rodina je z něj rozhořčena a tvrdí, že film není založen na faktických informacích), životopisné drama věnované monacké kněžně Grace Kelly, který nás přenese zpátky do 60. let minulého století.

Děj filmu se chvíli odehrává dokonce v roce 1956, kdy blonďatá Grace opouští Hollywood s oscarovou soškou v náručí a pokračuje o několik let později, kdy stejná dáma po boku svého manžela knížete Rainiera III. vychovává jejich dvě malé děti.

Hlavní role v tomto filmu patří herečce Nicol Kidman, která společně s dalšími hvězdami nemohla chybět na červeném koberci oděná do extravagantních zdobených šatů.

Nicole Kidman and Tim Roth attending the OUVERTURE GRACE DE MONACO Premiere during the 67th annual International Cannes Film Festival in Cannes, France, 14th May 2014

Pózování si nenechala ujít ani Zoe Seldana, Nadja Auermann provětrala květovanou róbu, Laetitia Casta zase vsadila na aplikace. Radost nám také udělala Carole Bouquet, francouzská herečka a režisérka, která zasedne v porotě a na první slavnostní den zvolila jeden z posledních modelů bláznivé kolekce Chanel.

Carole BouquetJury

Foto: Profimedia.cz