A musíme potvrdit, že místní týden módy začal opravdu ve velkém stylu. Středa a čtvrtek totiž ovládla jména jako Alberta Ferretti, Max Mara, Gucci nebo kolekce Fendi, od které nemůžeme odtrhnout oči.

S renesanční inspirací v zádech předvedla svoji kolekci sympatická Italka Alberta Ferretti, která svým modelům vdechla nemalou porci romantiky, ženskosti a zároveň i podstatnou dávku tajemství okořeněnou o červené a cihlové tóny. Tělové blůzky z šifonu a organzy jsou doplněné o ručně propracovanou krajku zdobící také oblast krku, následují krátké áčkové šaty, transparentní éterické róby a nechybí ani kabáty s širokými rukávy zdobené kontrastní kožešinou.

Alberta Ferretti

Alberta Ferretti

Nový kreativní ředitel značky Gucci Alessandro Michele pustil do kolekce mnohem více volnosti, bohémského stylu i vintage prvků. V kolekci nechybí volné květované šaty, přísné sukně pod kolena i sedmdesátkové kalhoty doplněné o prodloužená saka, mašle o chlupaté papučky.

„Nevyužil jsem ničeho z dostupných archivů, všechno je to o invenci,“ dodal ke svému premiérovému dílu Alessandro, neskonalý melancholik, kterému se podařilo dostat na molo hned několik propracovaných kožených sukní doplněných o svůdné průhledné topy.

Gucci

Gucci

O třistašedesát stupňů odlišnou kolekci vnímáme tu od Luisy Beccaria, kterou vytvářela společně se svojí dcerou Lucille. Luisa, romantička tělem i duší, se pustila do ledově vyhlížejících modelů s příchutí retra.

Do koktejlu zamíchala několik různých ingrediencí včetně baretů, dlouhých rukaviček i síťkovaných punčoch. Prim ovšem hrály zdobené topy doplněné o široké kalhoty, maxi šaty s krajkou či nepřehlédnutelné sametové kabáty zakrývající svůdné transparentní kousky oděvu.

Luisa Berrardi

Luisa Berrardi

Značka Max Mara se zase inspirovala módní ikonou Marilyn Monroe a své modelky oblékla (pouze) do velbloudích kabátků, prodloužených pletených svetrů, formálních šatů i sukní se zvýšeným pasem v délce mírně pod kolena zdůrazňující ženskou siluetu.

Max Mara

Max Mara

Karl Lagerfeld a Sylvia Venturini se v nové kolekci pro Fendi soustředí především na čistou geometrii, experimentování s objemem a také nezbytnou porci zábavy.  Modely tvoří především kabáty, šaty i široké kalhoty. Zápěstí modelek zdobily třásně, ramena pro změnu pruhy topů s kapsami, nechyběla ani barevná kožešina.

Fendi

Fendi

Foto: WWD