Ne každému se poštěstí zasednout přímo na přehlídkách, tudíž vám bude velice nápomocný následující odkaz: http://newyork.mbfashionweek.com/Live , na kterém budete moci pozorovat většinu přehlídek, dokonce i v živých vstupech.

Týden módy se bude tak jako obvykle konat v rozsáhlém Lincoln Center, jednom z nejznámějších uměleckých a kulturních míst na celém světě. Nabídne ukázky kolekcí těch nejtalentovanějších módních návrhářů, které každým rokem zhlédne nepřeberné množství nákupčích, editorů, maloobchodníků i celebrit. Během dlouhých osmi dní se představí více než 80 návrhářů.

První přehlídkový den – ve čtvrtek – přišli na řadu kolekce velikánů jako je Nicholas K, BCBGMAXAZRIA, Richard Chai, Tadashi Shoji nebo Kenneth Cole.

Já měla možnost být prostřednictvím živého přenosu u přehlídky BCBGMAXAZRIA, při které bylo využito přehlídkové molo do tvaru písmene U. V kolekci najdeme spíše tlumené barvy – černá, béžová, tmavě modrá či vínová, které kontrastují s bílými kousky. Velký důraz je kladen na jednoduchost, ležérnost, rozevlátost. Najdete v ní dlouhé šaty a sukně, dlouhé kabáty, dominují huňaté vesty, které končí až skoro v úrovni kolenou. Nezapomnělo se ani na černé křiváky, uzavřené lodičky či roztomilé čapky, které usměrňovaly rozevláté vlasy modelek. Kolekce rozhodně stojí za zhlédnutí.