New York byl s bleskovou rychlostí vystřídán Londýnem, který chopil své otěže velice silně a od dopoledních hodin servíroval všem přítomným velice různorodý program v čele s módními přehlídkami značek Bora Aksu, Eudon Choi, Jean-Pierre Braganza, FELDER FELDER či Christopher Raeburn, která byla představena až pozdě večer.

Fyodor Golan

Módní přehlídky ovšem nejsou tím jediným zážitkem, který na všechny návštěvníky Somerset house čeká. A vlastně se ani nemusíte pohybovat v Londýně, abyste atmosféru toho pravého fashion weeku okusili „na vlastní kůži“.

Jeho součástí je totiž i letos velice bohatý doprovodný program, jemuž například vévodí různé diskuze na témata z módního průmyslu, ty potrvají od neděle do úterý a sledovat je můžete v odpoledních hodinách živě na oficiálním webu http://www.londonfashionweek.co.uk/live.

V prostorách Oxford Street proběhne představení mladých talentovaných návrhářů, Regent Street zase nabízí zhlédnutí umělecky vyzdobených výloh prodejen.

Nezapomnělo se ani na všechny milovníky umění, pokud navštívíte Gallery 8 na Duke Street St James´s, naskytne se vám jedinečná podívaná na 40 originálních fotografií módních ilustrací z let 1940-1970.

Týden módy v Londýně se pomalu ale jistě rozbíhá, čekají nás velká jména jako J.W.Anderson, Matthew Williamson, Topshop, Mary Katrantzou, David Koma, Tom Ford a samozřejmě i Erdem, Burberry Prorsum nebo Christopher Kane. A pokud jste dočetli až sem, prozradím vám, že i já budu pro letošek tohoto módního kolotoče součástí a své  první dojmy vám přinesu již zítra!

Foto: WWD