Zase je zpátky oblíbený módou nadupaný měsíc, který pro naši redakci vlastně v plné parádě startuje právě dnes, začíná totiž Prague Fashion Weekend, který pro vás budeme bedlivě sledovat a zaznamenávat až do nedělního večera. Co vás na něm čeká a nemine hledejte v hlavním i doprovodném programu, MBPFW je ale také velice dobře podpořen pomocí sociálních sítí a mnoha mediálními zástupci. U nás najdete kratší i delší dojmy z přehlídek i z atmosféry odehrávající se na Právnické fakultě.

Dnes ovšem začíná také týden módy v New York City, který poběží až do 11. září a ani o ten vás samozřejmě nemůžeme ochudit. Značek jako Zimmerman, Nicole Miller nebo Lela Rose se už nemůžeme dočkat a stejně tak nás budou zajímat přední řady během přehlídek věhlasnějších jmen. Značná část přehlídek bude také živě přenášena, tudíž si stačí natáhnout budíky na správnou hodinu a v mžiku můžete sedět v první řadě po boku slavných hereček či zpěváků.

Z New Yorku se v termínu 12. – 16. září přemístíme do Londýna a to doslova. Pokud vše dobře dopadne, budu pro vás jako zástupce našeho magazínu reportovat londýnské dění přímo z pověstného Sommerset House a nejen z něj, tak mi držte pořádně pěsti! Na ten navazuje čtyřdenní maratón prezentací britských talentovaných návrhářů pod názvem Vodafone Fashion Week, který určitě stojí za návštěvu a vstupenky si na něj může pořídit kdokoli.

Další zastávkou bude Milán, kterému je letos věnováno 17. – 23. září. V jeho programu už se na vás těší desítky zkušených návrhářských es, nebudou chybět blogeři z celého světa, ti nejlepší fotografové pouličního stylu a jedinečná atmosféra, do které se toto město jednou za půl roku zahalí.

Nezbývá nám nic jinýho než všem (i nám do redakce) popřát velkou porci energie, kterou budeme s jistotou na konci září potřebovat. Byla by totiž náramná škoda, kdyby nám před velkou Paříží došel dech. To nemůžeme udělat ani sobě, ani vám, natož Karlu Lagerfeldovi, na jehož nápady se opět nemůžeme dočkat.

Foto: Pinterest