Stella McCartney totiž představení své kolekce Resort 2014 pojala jako zahradní party uprostřed New Yorku. Počasí jí příliš nevyšlo, ale přehlídka ano. Ani přátele ji nenechali tzv. ve štychu a zahradní slavnost si nenechali ujít. „Jaro je doba, kdy se má móda oslavovat, máme mít chuť žít a radovat se“, dodala tato úspěšná návrhářka. „Chtěla jsem si užít se svými přáteli chvíle pohody a legrace“, vysvětlila své pocity Stella.

I její kolekce naznačuje její náladu. Není příliš vážná, ale spíše sportovní s nádechem elegance. Inspiraci hledala nejspíše mezi hady, jelikož hadí kůže, konkrétně krajtí, se prolíná napříč celou kolekcí. Nechybí však ani květinový potisk či krajková aplikace, kterou si oblékla sama autorka kolekce. Linie modelů je velice čistá, a tak bude slušet snad každé ženě.

Jak už bylo řečeno, zahradní slavnost se netýkala jen jako módní přehlídka, ale především setkání s přáteli. Mezi hosty nechyběly herečky Liv Tyler, která dorazila se svým otcem, Cameron Diaz, Julianne Moore nebo Naomi Watts. Nechyběla ani hvězda první velikosti zpěvačka Madonna a světové modelky Helena Christensen, Jessica Stam nebo Hanneli Mustaparta, která je dnes i velmi úspěšnou bloggerkou a fotografkou.

Všechny přítomné dámy zůstaly hostitelce věrné nejen svou přízní, ale i modely, které si pro tuto slavnost oblékly. Všechny jsou z dílny Stelly McCartney, která dokázala jméno svého slavného otce popřít a vybudovat si svou vlastní a velice úspěšnou kariéru i bez jeho podpory.

Foto: WWD; Facebook.com