Červený koberec je vždy ten nejsledovanější. Fotografové se tlačí jeden přes druhého a snaží se získat tu nejlepší fotografii dané celebrity. Uvnitř sálu je vše již ve velkém poklidu a září už jen vítězové. S největším sebevědomím vstupovali do sálu představitelé filmu Stevena Spielberga o americkém prezidentovi Lincolnovi. Toho ztvárnil geniální Daniel Day-Lewis, který si cenu ten večer odnesl. Bohužel to však bylo jediné ocenění, které se tomuto filmu dostalo a to pro všechny kolem bylo veliké překvapení a zklamání zároveň, a to i navzdory tomu, že tento snímek osobně podpořil bývalý americký prezident Bill Clinton.

Velkým fenoménem v kategorii komedie – muzikál se stal film Bídníci, kde si jednu z rolí zahrála nádherná Anne Hathaway, která stejně jako na plátně, zářila i na červeném koberci. Pro takový večer zvolila sněhově bílou róbu z kolekce Chanel Couture a její dokonalá postava celý model ještě podtrhla.

Ceremoniálu, který proběhl v losangeleském hotelu Beverly Hilton, přihlížela řada hvězd včetně George Clooneyho, Leonarda DiCapria, Julianne Moore či Salmy Hayek, která opět zvolila vyzývavé šaty italské značky Gucci, která se v poslední době stala její oblíbenou.

I když se na červeném koberci procházela řada modelů různých značek, většina z nich se držela základních barev a to černé a bílé. Jednou z takových celebrit, která oblékla tuto kombinaci, byla Jullianne Moore, jejíž šaty od Toma Forda byly velice elegantní, nadčasové a díky uhlazenému účesu takřka dokonalé. Německá modelka Heidi Klum a Amanda Seyfried následovaly Anne Hathaway a rovněž se držely sněhové barvy. Nicole Kidman zase té černé, která byla podtrhnuta překrásnou siluetou.

Jessica Alba oblékla klasiku červeného koberce Oscara de la Rentu, ale více než šaty ohromil její náhrdelník značky Harry Winston, jehož cena je 5,8 miliónů dolarů. Francouzská herečka Marion Cottilard je zase delší dobu věrna francouzskému domu Christian Dior a ani tento večer neudělala výjimku a zvolila šaty ostře červené barvy a asymetrického střihu. Christian Dior zářil na červeném koberci i v přítomnosti další nominované herečky Jennifer Lawrence, která se jistě stane i ozdobou předávání filmových cen Oskar, na které se již nyní velice těšíme.


Foto: profimedia.cz