Máte pocit, že nemáte co na sebe a máte nutkání jít hned zítra nakupovat? Zadržte, zkuste o něco ekologičtější cestu.

Co nenosíte, zrecyklujte

Proberte skříň a kousky, které už nechcete, darujte někomu, komu se ještě můžou hodit. Nebo oblečení odneste charitě či do sběrných kontejnerů.

Věci, které ještě využijete, poupravte nebo přešijte

Pokud máte nutkání koupit si nový kousek prostě jenom proto, že všechno co doma máte, už vás nudí, a potřebujete něco, cokoli, nového, zkuste se nejprve podívat na staré kousky, které jste dlouho neměla na sobě. Nepřišlo něco z toho náhodou zase do módy? Nedá se ze starého kousku vykouzlit něco nového? Nebojte se vzít nůžky a jehlu a stříhjete, trhejte a přišívejte. Dejte starým kouskům nový život a využijte je na maximum.

Uspořádejte “swap” s kamarádkami

Jaký je nejlepší způsob, jak se zbavit starých oblečení a zároveň získat nové? Uspořádat výměnu nebo také swap. Pozvěte domů kamarádky na večeři, každá přinese oblečení, které už nechce, a jednoduše si je mezi sebou vyměňte. Čím delší život bude kousek oblečení mít, tím lépe pro životní prostředí.

Vyrazte do sekáče

Ještě než se rozhodnete zajít na nákupy do obchodů s rychlou módou, zkuste se stavit v sekáči, třeba tam najdete přesně to, co chcete a navíc budete mít dobrý pocit z toho, že jste udělala něco dobrého pro životní prostředí.

Dobře přemýšlejte o tom, co kupujete

Snažte se odolat nutkání utrácet jen tak. Každý kousek oblečení, který si rozhodnete pořídit, by vám měl dokonale sedět a měl by se vám opravdu hodně líbit. Jiné kousky neberte. Vždyť je zase tak nutně nepotřebujete, tak o každé koupi dobře přemýšlejte, ať se vám pak ve skříni nehromadí oblečení, které vám nesedí, nelíbí se vám nebo vás nebaví.

Poohlédněte se po lokálních značkách

Nemáte náhodou v okolí nějaké super obchody s udržitelnou a lokální módou? Udělejte si průzkum a jestli ano, zajděte tam. Mají většinou skvělé kousky, které vám nejen vydrží déle, navíc k nim budete mít i mnohem bližší vztah a podpoříte i malé podnikatele a nové značky.