Věci, které nenosíte si zbytečně neskladujte doma. Zabírají vám místo a berou vám energii. A navíc vás zdržují při oblékání. Přečtěte si, které kousky byste měli okamžitě vyhodit, a jděte do toho. Uvidíte, že vám pak bude mnohem lépe.

Nepotřebné věci můžete buď darovat, odnést do speciálního kontejneru, nebo je dejte potřebným. Uděláte dobrý skutek a možná, že někomu uděláte radost věcmi, které vás doma akorát zatěžují.

Takže, které věci to jsou?

Co musí pryč

To, co jste na sobě neměla víc než rok

Dejte si limit a věci, které jste po onu danou dobu neoblékla, jednoduše vyhoďte. Můžete třeba zkusit techniku s mašličkami nebo ramínky. Prostě si na všechny věci, které jste si za dané období (může to být třeba měsíc nebo půlrok, to je na vás) vzala na sebe, dejte mašličku nebo je posuňte dopředu do skříně. Ty, co zůstanou vzadu nebo bez mašličky, musí pryč.

Nekvalitní materiály/střihy

Takové věci byste si v první řadě ani neměla kupovat, pokud se tak ale už stalo, začněte se jich postupně zbavovat. Pokud se v oněch kouscích oblečení necítíte dobře a vůbec je nenosíte, vyhoďte je rovnou. Pokud si je přeci jen občas vezmete na sebe, pak si je ještě chvíli nechte, unoste je do roztrhání a vyhoďte je až potom.

To, co ještě někdy bude trendy

Věci, u kterých si říkáte: “Třeba se to zase vrátí do módy…” si také nezaslouží místo ve vaší skříni. I kdyby se daný kousek do módy vrátil, uvidíte, že si raději koupíte nový.

Poškozené věci

Cokoli, co má na sobě skvrnu, je to rozpárané nebo seprané, musí pryč. Bez milosti. Takové věci mají špatnou energii a stejně si je nejspíše nikdy nevezmete na sebe. A když ano, budete se cítit tak nějak neupraveně a nepříjemně.

Věci “na chalupu”, o kterých ani nevíte

Tak dlouho budete odkládat oblečení dozadu do skříně s tím, že je ideální na chalupu nebo na doma, až budete mít plnou skříň podobných věcí. Pokud jste si je ani po roce pořád nevzala na sebe a ani jste je neodvezla na chalupu nebo chatu, vyhoďte je. Zbytečně vám zabírají místo na nové a hezčí věci, které budete nosit každý den.

Věci na přešití

Koupila jste si malou sukni s tím, že jí přešijete zip? Nebo třeba máte starou košili, ze které si chcete udělat off-shoulder top? Udělejte to hned nebo takové věci raději vyhoďte.

Co si naopak určitě nechte

Kvalitní kabelky a doplňky

I pokud je právě teď nenosíte, jednou se budou líbit třeba vaší dceři.

Značkové věci

Pokud máte v šatníku nějaké věci s designérskými jmény, nechte si je. Jednou třeba budou mít mnohem větší hodnotu.

Nadčasové věci

Sako, kostýmek, džíny, trenčkot. Ještě se vám budou hodit.

Věci, na které máte nějaké vzpomínky

Ty vám nikdy nebudou překážet.