Výběr toho pravého second handu

Jeden z vůbec nejdůležitějších bodů celého nákupu. Ano, i second handy jsou stejně tak jako normální obchody dobré, ale i špatné. Vyhněte se těm v centru města. Bývají často vykoupené a zboží se prodává za několika násobnou cenu. Nejlepší jsou takové, které nejsou ceněny kus od kusu, ale všechny kategorie mají jednotnou cenu. Největší poklady se často skrývají právě v zapadlých second handech na okrajích malých měst a vesnic.

Nakupujte bez představy

Základní pravidlo, které se liší od nákupů v klasických obchodech je nemít žádnou představu. Je totiž dost nepravděpodobné, že právě v second handu seženete přesně ty bílé šaty, které se tohle léto tak nosí. Zato tam seženete něco, co vás překvapí ještě více a navíc se vyhnete tak případnému zklamání.

Barvy a materiály v hlavní roli

Obchod je oblečením narvaný k prasknutí a vy se sami sebe ptáte, kde začít hledat? Soustřeďte se na vaše oblíbené barvy a kvalitní materiály. Vlnu, satén, hedvábí a kvalitní denim poznáte na první pohled. Ušetříte si tak spoustu a trápení.

Buďte kreativní

Zapomeňte na to, jak fungují obchody. Tady vám nikdo nic nenaservíruje přímo pod nos. Je potřeba zapojit kreativitu. Opravdu toužíte po těch dokonale bílých šatech, které v dámském oddělení nenacházíte? Vydejte se do pánského oddělení a najděte tu největší bílou košili. Tu s trochou hravosti pak jen přepásejte páskem a nastylujte podle vlastních představ. Věřte, že tyhle originální šaty vám bude závidět půlka města oblečená v těch z obchodních řetězců.