1) Obklopujte se jen věcmi, které milujete

To je svaté pravidlo, které se dá uplatnit na všechno. Pokud ale mluvíme o oblečení, nekupujte si nikdy věci, ze kterých nejste nadšená. Pokud kvůli té košili ze Zary nemůžete zamhouřit oka, kupte si jí. Pokud vás ale věc storpocentně nezaujme, nechte ji v obchodě.

uvcloset2.

2) Kupujte si jen věci, které chcete nosit

To zní trochu banálně, ale věřte, že každý z nás udělal takovou chybu. Pokud se vám věc líbí, ale neumíte si představit, že byste si jí hned v obchodě vzala na sebe a nosila ji po zbytek dne, neberte ji. Nekupujte si věci, které chcete nosit až někdy. Například až budete mít víc odvahy. Taková věc nestojí za investici.

3) Co není ve 100 % kondici vyhoďte

Bez milosti. Věci, které jsou jakkoli poškozené prostě vyhoďte. Myslete přitom na první pravidlo. Věci, které ve vás nevzbuzují radost, ale tíží vás, musí pryč.

uvodnicloset

4) Pověste si na oči věci, které jsou zakládní ve vašem šatníku

Vyndejte ze šatníku věci, které nosíte nejčastěji a nejradši. Pověste je na ramínka na štendr někam, kde je uvidíte. Nechte si je venku třeba měsíc, kombinujte a zkoušejte. Mějte je stále na paměti, když půjdete nakupovat a kupujte jen věci, které se k nim hodí, nebo jsou jim podobné. Pomůže vám to zjistit, které věci nenosíte vůbec, které nejvíce a které se vám nejlépe kombinují. Zbytek věcí ve skříni potom roztřiďte podle toho, jestli jste je během měsíce postrádali, či nikoli.

5) Udělejte si fotky

Udělejte si z toho celodenní misi. Vyzkoušejte si vše, co vám v šatníku zbylo a seskládejte si outfity. Ve všem se vyfoťte. Zjistíte tak, co vám nejvíce sluší a co vám nesedí tak, jak byste si přála. Vyzkoušejte si i kombinace, které normálně nenosíte. Experimentujte. Zjistíte, že máte možná více možností, než si myslíte a že ta modrá košile vypadá dobře nejen k džínům, ale i k sukni.

 

Zdroj fotografií: Pinterest, Eirinkristiansen.com