Než si odnesete několik obrovských igelitek, které vám stejně budou jen tak ležet ve skříni, zamyslete se. Co hledáte? Je to zajímavý vintage kousek? Basic triko či svetřík? Retro bunda na devadesátkovou party? Nebo oblečení pro dítě, které z něj za pár týdnů vyroste?

V second-handech se dá nakoupit doslova za pár korun, je proto snadné podlehnout nadšení a odnést si věci, které bychom si normálně nikdy nekoupili. Na cenu nehledě, platí tu stejná pravidla jako při nakupování v obchodech. Nekupujte si nic, co je zničené (tak, že to nejde vyprat nebo opravit), nekvalitní, nesedí vám to, nebo předem víte, že to nejspíš nebudete nosit. Pořádně si oblečení prohlédněte, jestli na něm nejsou nějaké nevypratelné fleky. Jestli jste všechno zmíněné udělali, vzhůru do toho!

Pokud hledáte opravdové úlovky, nebojte se hrabání. Designové a výběrové sekáče sice nabízí nádherné oblečení, ale ceny se často moc neliší od těch v řetězcích a navíc bývá oblečení nenošené, takže se princip „druhé ruky“ poněkud ztrácí. Největší pokladny skrývají takzvané „hrabárny“, second-handy, kde se oblečení váží na kila a v obrovských koších se musíte doslova prohrabovat. Jestli sháníte něco vintage, v těchto sekáčích takových kousků seženete nejvíc!

Než se vydáte na lov, zjistěte si, kdy do vašich oblíbených sekáčů dováží nové zboží. To ještě nebude probrané, a získáte tak ty nejlepší kousky.

Zkuste také dávat pozor na nejrůznější pop-up sekáče, kam přichází prodávat své nenošené oblečení kde kdo. Bývají to super akce!

Kam do sekáčů?

Hrabárna Second Hand, Praha 9 – Hloubětín

Megasekáč, Holešovická tržnice

Textile House

Šatna, Konviktská 997/13, 110 00 Praha 1-Staré Město

Second Hand-swis, Kralupská 2/47, 161 00 Praha 6

Megatex S.r.o.,

Výpadová 1147/4, 153 00 Praha 16