Dámská peněženka doznala v posledních letech řadu změn. Už se do ní nesnažíme nacpat půl kilo mincí, dokonce ani neproměřujeme, aby se nám do ní vešly nesehnuté bankovky. Peníze v peněžence sice stále nosíme, ale mnohem více prostoru nám v ní dnes zabírají karty. Ať již ty platební, nebo různé věrnostní z obchodů. Vybrat si dnes peněženku, velkou nebo malou?

Velké dámské peněženky mají i místo pro tajnůstky

Dámské peněženky velké jsou tady pro ženy, které s oblibou nosí větší kabelky. Pro ty je i větší peněženka samozřejmostí a nezápasí v tašce s místem pro její bezpečné odložení. Velká peněženka umí být skutečně komfortní a štědrá, co se týče uspořádání i místa. Srovnáte v ní bankovky, rozdělíte si je třeba na české koruny a eura, nebo podle jejich nominální hodnoty. Docela běžně v těchto peněženkách najdete i velký mincovník. Nepotřebujete tak speciální peněženku na mince, ani se vám kovové peníze nebudou válet všude po kabelce. Občas se pořád hodí. Typickým příkladem mohou být různé automaty, které ještě neumí pracovat s platební kartou. Kdo si třeba chodí v menším městě do automatu pro mléko, narazí přesně na ten, který přijímá pouze mince. Je to jen jeden z příkladů, kdy se mince pořád hodí.

Velké peněženky obvykle mohou nabídnout i různé vychytávky. Může jít třeba o speciální tajné kapsy. Ženy je rády používají na uschování „železné zásoby“ či různé tajné lístečky.

Skutečně dobrá luxusní peněženka může obsahovat i RFID funkci. Jde o peněženky se speciální technologií v podobě ultratenké fólie sloužící pro odstínění elektromagnetických vln. Díky tomu jste chráněni proti nežádoucímu zkopírování dat z vaší karty.

Malé, ale šikovné!

Nosíte spíše malé kabelky či se snažíte, aby nebyl obsah vaší kabelky příliš těžký? Děláte dobře. I kabelka vám dokáže parádně poničit záda. Líbit se vám proto budou spíše dámské peněženky malé.

Malé peněženky mají výhodu, že se vejdou i do menších kabelek. Ty jsou nyní navíc velkým hitem, takže pokud vám malá peněženka chybí, k nové minikabelce si ji rovnou pořiďte. Tyto peněženky nás nutí dobře zvážit, co v peněžence nosíme. Nenosíme v ní žádné nesmysly. Rozhodně se nám bankovka neztratí ve spleti účtenek, které z velké peněženky vyhazujeme jen velice sporadicky. Přesto však dokážou ukrýt vše potřebné. Bývají ideální pro mladší slečny, hodí se na procházky i na výlety.

Vsaďte na vysokou kvalitu peněženek

Kvalitní peněženka může být naší chloubou dlouho. Musíme si však vybrat kvalitní výrobek. Ideální budou kožené peněženky. Neztratí svoji krásu ani po létech. Značkové kožené kabelky a ty od dobrých prodejců vydrží i více než 10 let. Na peněžence nebudou téměř žádné znaky opotřebení. A kdyby náhodou, tak čas kůži spíše svědčí a podobně jako jiné kožené výrobky umí kožené peněženky stárnout do krásy.

Jaká peněženka by se mohla ještě hodit?

E-shop Peněženky AHAL se specializuje na peněženky a pouzdra. Nabízí peněženky pro ženy, muže, děti, též kasírky (čili číšnické peněženky) i různé dárkové sety. Sháníte novou peněženku? Hodit by se vám mohly i speciální peněženky na karty. V nich se klade důraz právě na co nejdůmyslnější ukládání platebních či věrnostních karet. Oblíbené bývají i mincovníky, případně měšce. Díky nim dostaneme z naší peněženky pryč těžké mince. Jsou též vhodné pro děti na peníze na svačinu, autobus či zmrzlinu. Kdo sportuje, tomu se hodí rovněž sportovní peněženka.