Vivienne Westwood slaví 20. výročí Vive La Cocotte

/ Redakce

Ikonická britská designérka, madam Westwood, spouští limitovanou kolekci k oslavě 20. výročí Vive La Cocotte, která je inspirovaná její módní přehlídkou Gold Label A/W 1995.

Limitovaná kolekce se skládá ze symbolických dvaceti kousků, ve které nechybí Cocotte šaty z hedvábného saténu s potiskem květů. Jsou dostupné v pastelových odstínech růžové a modré, ale i klasické černé. Jelikož se jedná o limitovanou kolekci, cena se pohybuje okolo tří tisíc liber, což dokazuje jejich exkluzivitu. Se záměrem komemorace ikonické kolekce z devadesátých let se Vivienne rozhodla ve svém vlajkovém butiku v Londýně vystavit pár z těchto původních modelů, které odráží její neobměnitelný styl inspirovaný francouzskými oděvy ze 17. a 18. století.
Screen Shot 2015-12-01 at 08.33.44

“Cocotte korzet a šaty byly jádrem ikonické kolekce,” řekla Brigitte Stepputtis, vedoucí týmu Vivienne Westwood Couture v průběhu akce minulého týdne v obchodě na Davies Street v Londýně.“Nepoužili jsme totožný střih s tím původním klasickým Cocotte. Stále jej vyvíjíme. Zatím jsme střih posunuli do určité úrovně, tady to ale jistě nekončí.” vivienne-201115-03

“Rozhodli jsme se oslavit dvacáté výročí Cocotte korzetu, protože byl původně inspirován silnými ženami z minulosti, které byli strůjkyněmi svých osudů a životů. Byly vtipné, inteligentní ženy, které měly svůj vlastní příjem, a které nosily úžasné šaty. To bylo používáno jako symbol punku a rock ‘n’ rollu,” dodala k výročí sama Vivienne.

Zdroj: WWD, Instagram