Vrstvení je skutečně zábava! Nejvíce nás ohromují nenadálé kombinace, jako jsou například svetr přes sako či bundu, bomber pod kabát či podzimní vynosení letních kousků. Jaké zásady byste měli při vrstvení uplatnit?

Kouzlo kontrastu

Nebojte se kombinovat zdánlivě nekombinovatelné. Začátek podzimu je ideálním obdobím, kdy ještě unosit pár záchvěvů z letního šatníku. Off shoulder topům už pomalu zvoní hrana, v páru s prodlouženými vestami však i na podzim vypadají neodolatelně. Milujete krajku a jste duší rokerka? Žádný problém, na podzim dokážete nakombinovat i tyto dva protichůdné styly. Stačí krajkové šaty nebo top, oversized kabát či svetr a nápaditá kombinace je rázem na světě!

Čím více svrchníků, tím více hřejivosti i stylu!

Rolák, sako a přes ně přehozený oversized křivák? Žádný problém! A co třeba kalhotový kostým jako vystřižený z osmdesátek a přes ramena přehozený áčkový kabát ve stylu 50. let? Nebo třeba výrazné sako doplněné krátkým kožíškem? Proč ne! Vše je povoleno!

Univerzální šála

Patří mezi základní kousky šatníku, co se vrstvení týká. Můžete ji nosit zamotanou nebo jen ležérně přehozenou či přepásanou přes kabát. Bez hřejivého plédu nebo šály nevycházíme ráno z bytu! Nosíme ji i v kanceláři přehozenou přes ramena a pokud se oteplí, jednoduše ji složíme a schováme do kabelky nebo uvážeme na její ucho.

Svetr & košile

Klasickou kombinací, kterou nikdy nic nezkazíte, je košile doplněná svetrem. Vybírat můžete i z dlouhých košilí, kterým to sluší zejména s užšími cropped jeans. V chladnějších dnech si přes tuto kombinaci můžete přehodit vlněné sako v prodloužené délce a ukázat tak kolegům v kanceláři, jak hravě zvládáte business look. Mezi klasické kombinace patří také světlý rolák a tmavomodrý blejzr v námořnickém stylu. Doplnit ho můžete i aktuální námořnickou čepicí s kšiltem.

Hra s délkami 

Co nás na vrstvení baví úplně nejvíce, jsou rozmanité délky. Dlouhá tunika nebo šaty přehozené přes džíny ve zkrácené délce, dlouhá pletená vesta doplněná nesmrtelným křivákem, pantalone či palazzo pants a blejzr, krátká džínová bundička a těžký kabát. To jsou patrně kombinace, v nichž nás teď budete na ulici potkávat.

Připojíte se i vy?