1. Řada „vintage“ triček

Kendall a Kylie spustily nedávno prodej „vlastních“ triček, na která přes notoricky známá loga slavných kapel jen natiskly svoji podobiznu. To se samozřejmě nelíbilo jak fanouškům, tak samotným umělcům, kteří na sestry Jennerovy dokonce podali žalobu, a trika musela být stažena z prodeje.

2. Reklama na Pepsi

Kendall Jenner se musela omluvit také za svoji účast v reklamě na Pepsi, která vzbudila rozhořčené reakce. Zatímco totiž tvůrci chtěli reklamou vyjádřit pozitivní zprávu, výsledný klip vypadal tak, že veškerý rasismus, násilí a utlačování ve světě může Kendall ukončit otevřením jedné plechovky Pepsi.

3. Fyre Festival

Kendall tvrdila, že nemohla tušit, že Fyre Festival, který se jako nejluxusnější hudební festival světa měl konat letos na jaře na Bahamách, bude takové fiasko. Přesto jí ale její kritici nemohli odpustit, že na svém Instagramu propagovala akci, která měla pochybné financování a nakonec nebyla schopná ze svých slibů splnit nic a skončila s žalobou na krku.

4. Kendall na obálce indického Vogue

Krátce po skandálu s Pepsi reklamou Kendall znovu osočila veřejnost, tentokrát kvůli obálce indického Vogue. Pobouřilo je, že časopis se rozhodl na obálku zvláštního vydání ku příležitosti 10. výročí dát místo Indky bílou Američanku. Na internetu se ozvalo mnoho indických žen, které chtěly oslavovat diverzitu a pro změnu „jiné“ ideály krásy.

5.  Kulturní apropriace

S tím souvisí problém, který se u Kylie i Kendall objevuje podezřele často. Sestry Jennerovy si totiž často přivlastňují znaky jiných kultur, aniž by jasně vzdávaly úctu jejich původu. Největší současné influencerky pak často „rozpoutají trend“, který byl trendem už dávno – jen u jiné, často historicky utlačované, kultury. Nejčastěji uváděným příkladem bývají typické „boxerské“ copánky, které v 90. letech nosily černošky, ale nyní jsou spojovány právě s Kendall a Kylie.

6. Kylie Cosmetics

Kylie u příležitosti svých 20. narozenin vydala novou kolekci vlastní kosmetiky. Její tekuté rtěnky jsou ikonické a fanoušci proto byli velmi zklamaní, když zjistili, že kolekce má téměř dvojnásobné ceny oproti loňsku. Nebyla to první kontroverze okolo značky Kylie Cosmetics – předtím se několika zákazníkům stalo, že jim přišlo jen prázdné balení highlighteru bez produktu, a někteří také tvrdili, že Kylie prodává staré odstíny rtěnek pod novým názvem za vyšší cenu.

7. Logo Life of Kylie

Kylie se letos také rozhodla začít vysílat vlastní reality show s názvem Life of Kylie. Logem měly být neonové skousnuté rty s kapající rtěnkou, jenže Kylie údajně návrh ukradla nezávislé umělkyni Saře Pope, která na Kylie podala žalobu.

8. Maskáčované plavky

Dalším kopírovacím skandálem byla Kyliina řada maskáčovaných plavek, jejichž návrh zase údajně okopírovala od značky PluggedNYC. Kylie si paradoxně u této značky několikrát v minulosti oblečení kupovala.