Sedmdesátkové kostky

Klasické šedé kostkované sako je jistota. Nebojte se ale ani výraznějších barev, například oranžové a červené. Pokud šedá není zrovna vaší oblíbenou a do křiklavých se vám také nechce, kompromisem může být tmavě modrá nebo hnědá a písková. A kostky nemusí být jen na saku – dají se stejně dobře nosit i na kabátech, kalhotách a sukních.

Podzimní kolekce Alexander Wang, The Row a Balenciaga

Tome FW17

Bottega Veneta FW17

Široká ramena

Trend širokých ramen opět nahrává nákupu v second handu, kde byla donedávna vycpaná ramena spíše překážkou. Teď už je ale nemusíte ze sak pracně dostávat pryč.

Isabel Marant FW17

Marques Almeida FW17

Manšestrové oblečení

Trendy se zkrátka pravidelně vrací, i ty, do kterých bychom to neřekli. Manšestr slaví comeback a vsadila na něj hlavně Prada. V second handu z tohoto materiálu určitě najdete mnoho kousků, jen si dejte pozor, ať nejsou oprané nebo příliš vybledlé.

Prada FW17

Středně dlouhé sukně

Sukně nad kotníky představují v zimě a na podzim velmi praktické řešení, protože fungují jako jedna izolační vrstva navíc, zároveň ale nejsou tak dlouhé, abyste je ušpinily v blátě nebo sněhu. Co se týká vzorů a materiálů, fantazii se meze nekladou, což ukázal například i Dior.

Christian Dior FW17

Gabriela Hearst FW17