Značka KARL LAGERFELD s potěšením oznamuje speciální kolaboraci s nigerijským módním návrhářem Kennethem Ize. Tuto speciální edici naleznete v obchodech KARL LAGERFELD (OC Westfield a Nákupní galerie Myslbek) od dubna 2021.

„Netrpělivě jsem čekal na okamžik, kdy budeme moct ohlásit tento projekt a partnerství s KARLEM LAGERFELDEM,“ říká Kenneth Ize. „Vliv Karlova díla pro mne byl velmi inspirující, a je pro mne velkou ctí pracovat s jeho módním domem. Naší vizí je zkombinovat Karlovskou pařížskou chic estetiku a elementy tradičního afrického umění.“

Kenneth Ize se inspiruje africkými látkami a speciálně pak tradičním typem tkání zvaným „aso oke.“ Zaujatý tradičním řemeslem, jeho design kombinuje ručně vyráběnou africkou estetiku s moderním luxusem. Používá materiály vyrobené místními tkalci a designéry v Lagosu, největším městě Nigérie, odkud Ize pochází. Doufá, že tak pomůže uchovat dědictví této prastaré tradice.

„S Kennethem jsme se posledních pár měsíců poznávali a diskutovali o tomto projektu a v obou postupně sílilo nadšení pro tuto spolupráci,“ říká  Pier Paolo Righi, CEO KARLA LAGERFELDA. „Kenneth Ize sdílí vizi KARLA LAGERFELDA pro inovace, kvalitu, řemeslné zpracování a autenticitu, takže se velmi těšíme na uvedení této capsule,“ dodává.