CEO PPR (vlastnící tuto značku) Francois-Henri Pinault by rád, aby Alexander Wang nezůstal jen na poli kolekcí couture, ale aby značku posunul dále k haute couture.

“Alexander Wang je velmi mladý návrhář a má velký potenciál v univerzální kultuře,” řekl Pinault během rozhovoru v televizi CBS. “Má velký a silný talent nejen v oblasti klasické módy, ale dokáže se přenést i do té módy přehlídkových mol”, dodává.

Henri Pinault se  v rozhoru nezapomněl zmínit o dosavadním kreativním řediteli Nicolasu Ghesquiére, který značku budoval posledních 15 let. ” Chceme i nadále pokračovat v budování silné pozice Balenciaga. Jen jsme se rozhodli, že nastal čas rozdělit naše cesty. Po dlouhých 15 letech to bylo noblesní rozhodnutí. Nechceme zahodit těchto 15 let. Chceme dál stavět na tom, co Nicolas vytvořil, nechceme nic měnit, jen musíme značku posunout dále.”

Pinault věděl, že to bude velká výzva pro mladého návrháře jakým Alexander Wang je. Zároveň podotýká, že Alexander Wang je jeden z mála návrhářů, který si postavil kariéru a vešel v známost díky svému vlastnímu brandu a teprve poté odchází pracovat pro již světovou módní značku. Většinou je tato cesta opačná. Cesty tohoto “New Yorčana” povedou nyní do Paříže, kde bude hledat novou inspirace a nové cíle.

Slavný kritik Karl Lagerfeld je nadšen z těchto novinek. Říká, že Alexander Wang je ten nejlepší muž pro tyto plány, které tato francouzská značka Balenciaga má. Jestli se nemýlí i tento génius, uvidíme již velmi brzy.

Foto: wikipedia.orq