Tento palác získal pozornost médií během tragických událostí v roce 1997, kdy zde byl zavražděn sériovým vrahem Andrew Cunananem, slavný návrhář Gianni Versace. Rodina návrháře nemovitost prodala telekomunikačnímu magnátovi Peteru Loftinovi v roce 2000, který z něj nejdříve vytvořil klub pro soukromé členy a později hotel.

Courtyard of Home of Gianni Versace

Finanční potíže ho však dohnali k prodeji a z původní ceny 125 milionů dolarů musel cenu snížit na „pouhých“ 75 milionů dolarů. V loňském roce byl však v rámci konkurzního řízení prodán v dražbě za 41,5 milionů dolarů hotelové skupině. Od nich manželé Beckhamovi údajně palác koupili v přepočtu za 1,2 miliardy korun.

Nynější podobu získal dům s názvem Casa Casuarina až po značných úpravách a rekonstrukci samotným Versace. Ten jej koupil v roce 1992 a o něco málo později i dům stojící vedle, načež nechal hotel stojící za domem zbourat, aby mu nekazil výhled. Rozšířil tak palác o další velké křídlo a vytvořil neuvěřitelný domov.

Versace house (1)

Historie paláce sahá však mnohem dál, až do roku 1930, kdy byl postaven podle domu rodiny Kryštova Kolumba v Dominikánské republice, což vysvětluje španělsky ovlivněnou architekturu. Versace dům koupil za necelé tři miliony dolarů jako chátrající hostel a vytvořil z něj skutečný palác středomořského stylu.

Versace house (1)
Na finálním vzhledu zanechal Versace ohromující vliv sebe samého. Mozaika, která zdobí obklady venkovního bazénu je tvořena z prvků s 24 karátovým zlatem, v domě i kolem můžete vidět italský mramor, který nechybí ani na toaletě, kde mimo jiné najdete i pozlacené prkénko.
Ručně malované fresky zdobí zdi téměř všech pokojů, nechybí výhled na moře ani obývací pokoj o velikosti 250 metrů čtverečních. Třípatrové sídlo má však více prvků připomínající velkého módního krále. Logo módního domu Versace v podobě hlavy medúzy najdete na branách a zábradlích, na dlažbě i ve sprchách.

Versace house (2)
Historii zde však píší i další slavné osobnosti, které si mohli jednotlivé pokoje pronajmout. V jednom salonku visí fotografie Billa a Hillary Clintonových, apartmá pojmenované podle anglické porcelánky Wedgwood si pronajímala zpěvačka Cher a jediná vana, kterou v domě můžete najít je nainstalována na přání zpěvačky Madonny. Před zasnoubením v domě povečeřeli Tom Cruise s Katie Holmes a jedno z apartmá si oblíbil i Elton John.

*temp*
Pravděpodobně ještě dlouho bude tento palác v širokém povědomí a bohatí a slavní lidé o něj budou jevit velký zájem. Populární adresa i historie opředená tajemstvím a motivem zavraždění slavného umělce nad domem zanechává oblak velké záhady, avšak manželům Beckhamovým to zřejmě nevadí.

David Beckham

Foto: Profimedia.cz