Carrie Bradshaw oslavila ve čtvrtek patnácté narozeniny v televizním světě. 6. června 1998 se totiž na stanici HBO vysílal první díl kultovního seriálu Sex ve městě. Už počátek sezóny, jichž bylo ve výsledku šest, odhalil zamilovanost Carrie nejen do pana Božského, ale také do módy. Významným prvkem v každém dílu byly pak zejména boty, a to ať už jako doplněk k originálním modelům poskládaných stylistkou Patricií Field, nebo přímo jako část zápletky.

Jaká milovnice Sexu ve městě by si nevzpomněla na epizodu, kdy Cariina kamarádka Charlotta za boty zaprodala své nohy fetišistickému obchodníkovi, na díl, ve kterém novinářka neměla na zaplacení chlupatých střevíčků Dolce&Gabbana, nebo snad na část, kde jí ukradl v boční ulici sandálky od Manola Blahnika nervózní zloděj s pistolí v roztřepané ruce. A co teprve snad nejslavnější díl „Woman´s Right to Shoes“, v němž se musí Carrie na oslavě dětí své kamarádky zout, přičemž na odchodu zjistí, že jí někdo stříbrné „Manolky“ vzal?

Na konec kdyby nebylo právě bot od Manola Blahnika, Carrie by se nevrátila na konci prvního filmu navazujícího na seriál do bytu, kde plánovala žít s panem Božským, a nikdy by se nedali opět dohromady. Podpatky byly pro toto dílo jednoduše klíčové, a to nejen jako prvek estetický.

Logicky nás tedy nijak nemůže zaskočit zpráva, že představitelka Carrie Bradshaw, herečka Sarah Jessica Parker, vyjde na trh s vlastní značkou bot a doplňků. Chytrý marketingový tah k oslavám prvního dílu seriálu se jeho tvůrcům určitě vyplatí, ale načasování jim rozhodně nemůžeme zazlívat. Naopak se těšme na edici vznikající společně pod vedením Sarah a George Malkemuse, ředitele jaké jiné značky než právě Manolo Blahnik. Pro nápady sáhnou i do archivů značek Charles Jourdan a Maud Frizon, s jistotou je ale ovlivní také poptávka na současném trhu.

Carrie (pardon, Sarah Jessica Parker) si také pamatuje, jak těžko se jí na pěti set dolarové boty vydělávalo, a tak svoje produkty označené písmeny SJP zpřístupní všem, kdo jsou za ně schopni dát od dvou do tří set dolarů. K podpatkům navíc přibudou i kabelky a podle všeho i pár trenčkotů.

Než se dočkáme hotové kolekce, připomeňme si alespoň ty nejlepší módní momenty slavného seriálu. A pokud Sex ve městě nesledujete neustále jako já, pusťte si z nostalgie alespoň jeden z jeho dílů. Třeba právě Woman´s Right to Shoes…

Foto: Pinterest.com; Facebook.com; Profimedia.cz