Soud před malou chvílí rozhodl o vině těchto dvou velikánů módního průmyslu za jejich daňové úniky. Okrádání státu se zkrátka netoleruje nikde na světě a i na ty nejznámější celebrity jednou dojde. Boží mlýny v poslední době melou hodně rychle a spravedlivě a dokazují tak, že na každého většinou vždy dojde. Dalším v pořadí, kdo bude bojovat o svou volnost je i nejlepší fotbalista světa Lionel Messi, který má rovněž problémy s krácením daní.

Dolce a Gabbana byli odsouzeni k trestu odnětí svobody na dobu 1 roku a 8 měsíců. Své luxusní oblečení na tuto dobu vymění za tepláky hodné trestanců. Je jasné, že tito dva muži se stanou prominentními vězni, kteří budou vzbuzovat velký poprask. Bohužel je ale rovněž jasné, že již podzimní týden módy v Miláně bude ochuzen o tyto dva výjimečně talentované návrháře a pro nás bude jen otázku, zda bude přehlídka D&G zrušena nebo zda v roli hlavních návrhářů získá po tuto dobu místo někdo jiný.

V každém případě je nyní jasné, že podvody, korupce a ani neplacení daní se nevyplácí. A je jen nepochopitelné, proč mimořádně bohatí lidé tak moc nechtějí platit a stojí jim za to taková celosvětová ostuda. Bude těžké jejich jméno očistit a vrátit zpět na výsluní.

Zdroj: WWD Foto: Profimedia.cz