Zbožňují ji nejen Američanky v čele s herečkou Katie Holmes nebo zpěvačkou Rita Ora, ale i fotografové, kolegové či nejvěrnější přátelé.

Donna Karan založila svoji značku v roce 1984 společně se svým zesnulým manželem Stephanem Weissem a v první kolekci se zaměřila na “sedm jednoduchých kousků”, které mohly být mezi sebou různě kombinovány jak během dne, tak i během večera.

“Víte, připadá mi to všechno jako včera, přestože posledních několik let začíná nepatrně šednout. Právě nyní dopisuji svoji autobiografii. Reflektuji celou svoji kariéru, a je velice zajímavé, na kolik věcí jsem úplně zapomněla”, uvedla Donna.

donna karan a rita ora

 Návrhářka, které byste díky pravidelným lekcím jógy tipovali nejméně o patnáct let méně, oblékala takové ženy, jako například Hillary Clinton. Po smrti své asistentky Clarissy Block se vrhla do kampaně, která šířila osvětu a sbírala prostředky na léčbu rakoviny vaječníků.

Později se vrhla na vlastní nadaci Urban Zen, zaměřila se na spirituální okamžiky života, založila rodinu a také prodělala těžkou boreliózu, během které se ovšem nevzdávala své oblíbené jógy, jíž vděčí za plné uzdravení.

Babička sedmi vnoučat představila ve své zatím poslední kolekci (podzim/zima 2014) kombinaci černé a zlaté látky, luxusní kabáty i šaty, které dodají každému outfitu ten správný šmrnc. Jedná se tak o další kousky, které si mohou dovolit i ženy, které se nechlubí modelkovskými mírami. Jsou ušity pro reálné ženy, protože i Donna je jednou z nich.

Foto: Pinterest, WWD