Velká slavnost se ale také chystá v hlavním městě Francie. V Paříži bude totiž představena kolekce H&M, jednoho z nejúspěšnějších obchodních řetězců na světě.

Švédský gigant, který se v posledních letech dostal na výsluní i díky spolupráci s mnoha talentovanými návrháři jako je Stella McCartney, Marni, Versace či tou poslední s Maison Martin Margiela, plánuje přehlídku složenou ze zhruba 25 modelů, které budou reprezentovat kolekci podzim/zima 2013. Ta se uskuteční již druhý den pařížského týdne módy, tedy 27. února.

To vše tedy znamená vůbec první představení kolekce H&M na přehlídkovém mole po dlouhých osmi letech (naposledy byla jejich kolekce k vidění v newyorském Central Parku v roce 2005) a to hned v pařížském Musée Rodin, kde budou k vidění prezentace kolekcí Yves Saint Laurent nebo Dior.

A co můžeme od samotné přehlídky očekávat my? Dala bych ruku do ohně za to, že se objeví ikona Anna Dello Russo, která pro H&M loni vytvořila kolekci výrazných doplňků. Co třeba slavné modelky, šmrncovní oděvy, David Beckham prezentující svoji kolekci spodního prádla či Lana Del Rey, jejíž kousky šly doslova na dračku? Uvidíme. Ale rozhodně nebude chybět velkolepá afterparty. A třeba se právě na ní dočkáme oznámení nově připravované spolupráce, kdo ví…

Ilustrační foto: Archiv firem