Nabíraný rukáv, hranatý výstřih, midi délka a ženská silueta v plné kráse. Tyto prvky skrývá jednoduchý a elegantní model, který můžeme často vidět v kombinaci s úzkým páskem podtrhujícím siluetu přesýpacích hodin. Od první přehlídky si tyto šaty získaly přízeň mnoha celebrit od Beyoncé, Mirandy Kerr po Victorii Beckham.

Po deseti úspěšných letech vytvořil designér limitovanou kolekci pěti modelů skrývajících veškerou eleganci a linie původních ikonických šatů v moderním podání a nových barvách.

Proč právě šaty Galaxy představují DNA značky Roland Mouret?1406308444_roland-mouret-zoom

RM: Nejdůležitější je pro mne fakt, že tyto šaty jsou schopny dodávat ženám sebevědomí. Mé klientky mi často říkají, že se v mých kouscích cítí skvěle. Takto si představuji úspěšně dosažený cíl.

Jak se silueta těchto šatů změnila za uběhlých deset let?

RM: Silueta je nadčasová. K oslavě desátého výročí jsem tedy chtěl tuto linii ponechat a vytvořit tak kolekci nových kousků jako je top, sukně sako a overal, kteří značce dodají trošku moderní nálady.

Jaký je klíč pro vytvoření střihu šatů, který je vhodný pro všechny typy žen?

RM: Klíčový je pohyb. Každá žena chce mít možnost se volně pohybovat. Zkrátka nosit šaty jako “druhou kůži”. Obléci je a zapomenout, že je vlastně má na sobě.
landscape-1444832123-hbz-roland-mouret-index

Vášeň a nadšení pro klasiku návrháři jistě nechybí. Každopádně se setkáváme s jedním z těch, kteří stále míří na zralejší klientelu a nenechají se unášet aktuálním trendem módy směřovaným naopak pouze na mladou klientelu. I když kdo by neodolal takovému lichotivému modelu? Nejspíš bychom podlehly všechny, ať už patříme do jakékoliv věkové kategorie…

Zdroj: rolandmouret.com