Tímto vyvoleným se – po (již třetím) říjnovém odchodu samotné zakladatelky – stává italský návrhář Rodolfo Paglialunga, který bude pokračovat v jejích šlépějích tak i v krocích, které se značkou ušel například Milan Vukmirovic či Raf Simons v letech 2005 až 2012.

„Jsem ze srdce poctěn ujmout se této příležitosti, ke značce mám nesmírný obdiv, pevně věřím v její čistou vizi a hodnoty. Mojí snahou bude přinést směsici sofistikovanosti, luxusu a inovace, dostat tento módní dům na další level,“ potvrdil návrhář.

Jméno Paglialunga jsme dosud měli spojeno s dámskou kolekcí Prada, kde zastával deset let post designového ředitele, stejně tak byl kreativním ředitelem módního domu Vionett. Nyní ovšem povede značku Jil Sander a již v září se tak můžeme těšit na jeho první kolekci, vizi pro jaro a léto roku 2015, kterou představí během týdne módy v Miláně.

„Je to návrhář, který se nejvíce hodí k tomu, aby začal psát novou kapitolu příběhu značky Jil Sander,“ tvrdí CEO značky Alessandro Cremonesi. „Má ty správné vlastnosti a zkušenosti na to, aby rozvinul značku zcela novým směrem za podmínky zachování jejich základních rysů.“

Foto: Facebook