Představitelé občanského sdružení DebRA ČR v pondělí 3.12. představili III. ročník charitativní, osvětové kampaně 12 plus 12, proběhla vernisáž fotografií a slavnostní křest kalendáře pro rok 2013. Slavnostní událost proběhla ve Státních aktech Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a hosté byli skutečně mimořádní.

Na křtu nemohla chybět autorka projektu Jitka Čvančarová. Mezi dalšími významnými hosty patřili i autorka fotografií Lucie Robinson, oděvní designérka Liběna Rochová, modelka a herečka Pavlína Němcová, generální ředitelka Libuše Šmuclerová, Ladislav Špaček, zpěvák Daniel Bárta, ale také Prim. MUDr. Hana Bučková, PhD. – primářka Kožního oddělení PEK FN Brno, koordinátorka činnosti EB Centra, Alice Salamonová – ředitelka DebRA ČR.

Občanské sdružení DebRA ČR je organizace, která podporuje lidi trpící vzácným puchýřnatým onemocněním epidermolysis bullosa congenita (EB) – v Česku překládaným jako nemoc motýlích křídel. DebRA ČR spolupracuje s řadou partnerů z řad státních institucí, nadací, komerčních firem a odborných společností. Sympatizanty je také řada osobností z oblasti zdravotnické i mimo ni. Patronkou organizace a velikou podporou je herečka Jitka Čvančarová.

Pomoci můžete i vy zasláním dárcovské sms ve tvaru DMS DEBRA na číslo 87 777. Kdy jindy byste to měli udělat, než právě v předvánočním období. Věřte, pomoci potřebným je ten nejkrásnější skutek, který můžete udělat.

 

Foto: Showpix.cz