Na začátku července zatkla policie Ingrid Lederhaas-Okun, bývalou viceprezidentku pro vývoj produktů značky Tiffany & Co. Společnost ji vyhodila už letos v únoru, jako důvod udávala snižování stavů. Pravda ale leží jinde – během loňské inventury přišlo klenotnictví na to, že mu Ingrid nevrátila 165 šperků.

Lederhaas-Okun si totiž díky své funkci mohla hodnotné kusy půjčovat domů. Jenže diamantové a zlaté náramky, prsteny, náušnice ani řetízky už nevrátila. Za částky v celkové hodnotě 1,3 miliony dolarů je od ledna 2011 prodávala nejmenovanému newyorskému obchodníkovi. Proti nařčením z krádeží se bránila tím, že šperky potřebovala k prezentaci nebo že leží v obálce v její kanceláři.

V pátek se bývalá viceprezidentka, která pro Tiffany & Co. pracovala od roku 1991, přiznala soudu. Momentálně čelí 46 měsícům ve vězení, dle podepsané smlouvy musí vrátit více než 2 miliony dolarů. „Paní Lederhaas-Okun se přiznala během tří týdnů od zadržení, protože chtěla přijmout odpovědnost za své konání a pracovat na jeho napravení,“ řekla pro server Daily Beast její obhájkyně Sabrina Shoff.

Finální rozsudek padne 10. prosince v New Yorku.

 

Foto: Archiv Tiffany & Co.