Belgická rodačka Diane von Furstenberg pronikla na módní scénu v 70. letech a již od počátku se soustředila především na pohodlné a skvěle střižené šaty. K rozjezdu její kariéry poměrně s velkou mírou přispěla tehdejší šéfka amerického Vogue Diane Vreeland, která její návrhy naprosto zbožňovala a jednotlivé modely pro časopis nechala nafotit. Následovalo focení na obálku Newsweek a pozice, ze které promlouvala k ženám pomocí svých oděvů.

Život Diane byl sice jednou dole a podruhé zase nahoře, nikdo už jí ovšem neodepře nápad zavinovacích topů inspirovaných baletními dresy, jež následně vedl ke zpracování šatů se stejným efektem. Její tvorbu si během mnoha let oblíbila například Gwyneth Paltrow, Madona či Jessica Alba.

A budou to i zavinovací smyslné šaty zářivých barev, které se od nového roku objeví v multibrandovém pražském butiku DUSNI3. Ten nabídne návrhářčinu kolekci Resort a kolekci jaro/léto 2014. Vedle kousků z dámského oblečení, bude k dispozici také obuv a kabelky.

„Diane von Furstenberg patří mezi nejvýznamnější, nejvlivnější a nejinspirativnější ženy naší doby. Její móda je nesmírně pohodlná, skvěle střižená a výborně sedí na těle. Neexistuje snad nikdo, komu by šaty od Diane von Furstenberg neslušely. Věřím, že ženy, které tráví většinu svého času v kalhotách, své módní návyky po vyzkoušení kousků z jarní kolekce od DVF rychle přehodnotí,“ říká k uvedení nové značky Jana Procházková, majitelka DUSNI3, která se osobně podílela na výběru z kolekce jaro/léto 2014.

Foto: Archiv firmy