Jistým obohacením a samozřejmě i krokem kupředu jsou různé typy příležitostí a spoluprací, které poskytují ty nejluxusnější módní domy po celém světě. Právě Louis Vuitton je známý podporou nových umělců. Letos dostává příležitost André, Pařížané znají jeho postavičku Mr. A z veřejných zdí. Následuje Američan Kenny Scharf a INTI z Chile.

Kenny Scharf a INTI si jako objekt svého zájmu zvolili hedvábný maxi-šátek. INTI se ve svých výrobcích inspiruje andskou kulturou předků, typické jsou pro něj pestrá velkoformátová díla. Šátek je ozdoben motivem slunce, teplé odstíny zlaté a oranžové jsou lemovány červeným řetězem ze starobylých symbolů a iniciál LV.

Giant Square by Inti for Louis Vuitton

Kenny se označuje za pop-surrealistu a řadí se k mimořádným osobnostem ve světě výtvarného umění, plastiky a performance. Šátek vyzdobil barevnou koláží složenou z astronomických motivů a symbolů populární kultury na psychedelickém pozadí.

Giant Square by Kenny Scharf for Louis Vuitton

André si vzal na starost šál Louis Vuitton Monogram, který se chlubí barevnými skvrnami. Slouží jako habitat pro Mr. A, charakteristickou modrou postavu jeho díla s asymetrickýma očima.

Fanoušci této značky se ale mohou těšit i na další překvapení v podobě nových vzorů. Do hry byl zapojen Stephen Sprouse a podílel se na kombinaci leopardích skvrn s nasprejovaným motivem. Šál Monogram Rayures staví do kontrastu pruhy vybledlé džínoviny a korálové nebo červené pimento.

Hedvábný dimenzovaný šátek Papillon zdobí jemný vzor Monogram a nabízí se ve stylové i praktické barevné paletě včetně béžové, černé, fuchsiové, oranžové a fialové.

Foto: Archiv firmy