Jméno „Michael Kors“ je lákadlo, a to nejen v Česku, kde se tento americký návrhář těší obrovské oblibě. Využít toho chtěl i levný americký obchod Costco, který prodává vše od elektroniky až po kosmetiku. Ve svém dubnovém newsletteru tak inzeroval kabelky Michael Kors za výhodnou cenu.

Jenže podle americké značky k něčemu takovému neměl Costco oprávnění, není jejím oficiálním prodejcem. A tak Michael Kors e-shop zažaloval.

Právníci se naplno vložili do akce a při sbírání informací pro soud zjistili, že Costco ve skutečnosti žádné kabelky jimi zastupované značky neprodává. Nemohou tedy ani zjistit, zda-li se jedná o pravé produkty získané od jiného licencovaného distributora, jejichž prodej by pak byl legální, nebo padělky.

Žaloba tedy nemíří na prodej jako takový, nýbrž na falešnou reklamu. Michael Kors Holdings Ltd. požaduje zničení všech materiálů a náhradu škody i soudních výloh.

Michael Kors je již několikátá módní firma, která se s Cotsco soudí. Před ní to zkoušeli například Tiffany & Co., Yves Saint Laurent nebo Omega.

The 2013 CFDA Fashion Awards

Foto: Profimedia