New Balance žaluje Karla Lagerfelda

/ Redakce

Progresivní značka barevných tenisek přišla s poměrně zásadním obviněním, které adresovala samotnému králi módního domu Chanel.

Bostonská značka sportovní obuvi New Balance, která již od 70. let minulého století používá na svých produktech typické logo ve tvaru písmene „N“ podala trestní oznámení na Karla Lagerfelda.

V době, kdy nastává doslova mánie v nošení sportovní obuvi ke klasickým kouskům oblečení a návrháři jsou tak pod tlakem zákazníků nuceni vytvářet ke svým kolekcím tento typ bot, se nelze divit, že světlo světa také spatřují podobné či naprosto stejné nápady a provedení.

Právě poslední kolekce Chanel nabízí také kontroverzní a třikrát dražší botky, které se nápadným způsobem podobají New Balance typu 574, čehož si samozřejmě značka okamžitě všimla a provedla zmíněné kroky – zažalovala Lagerfelda za kopírování jejich loga i celkového vzhledu, na který bylo v případě jednoho z nejúspěšnějšího brandů na světě využito černobílé kůže.

Některým fanouškům Karla je ovšem celá situace pro smích, zlehčují absurditu došlápnutí New Balance a zastávají se originálních nápadů, které provází jeho dlouhou kariéru.

Tak co myslíte, jedná se o podobnost zcela náhodnou nebo Lagerfeldovi prostě a jednoduše dochází inspirace? A myslíte si, že by podobné kopírování vůbec mohl riskovat?

karl-lagerfeld

Foto: Pinterest, WWD