Od punku k uniformám

/ Redakce

Vivienne Westwood, návrhářka, které se dnes už neřekne jinak než „královna punku“, má nový projekt, který se v kontextu obvyklé tvorby vymyká. Přetváří klasické uniformy společnosti Virgin Atlantic.

Vivienne Westwood dává nový říz starým uniformám aerolinky Virgin Atlantic Richarda Bransona. Ty nové však musí být nejen dobře navržené, musí být i ekologické. K tomu, aby dostali z „odpadků“ úplné maximum, se Westwood a Branson obrátili na firmu Closed Loop Recycling. Díky tomu jsou látky nových stejnokrojů i související doplňky vyrobeny například z plastových lahví či pláten bannerů.

Vzhledová stránka není na úkor materiálů nijak odbytá. Britská návrhářka, která je známá spíše jako provokatérka, ale dbala zejména na funkčnost a zpracování. Rudé kostýmky pro dámy a třídílné obleky pro pány tak namísto šíleností vyčnívají kvalitou a detaily. Modely prý konzultovala se samotnými zaměstnanci, jimž musí vyhovovat v první řadě.

Stejnokroj, který Virgin Atlantic využívá již třináct let, byl podle Richarda Bransona hojně kopírovaný, a tak nastal čas na změnu. „Když jsme pro tento projekt vybírali návrháře, chtěli jsme pracovat s lidmi, kteří sdílejí našeho dobrodružného ducha, kteří věří v posun současného stavu a v tvorbu něčeho vskutku zapamatovatelného,“ řekl ředitel aerolinek k výběru Vivienne Westwood.

Nové uniformy se v provozu začnou testovat letos v červenci, čímž vznikne prostor pro úpravy před oficiální kompletní výměnou šatníků plánovanou na rok 2014.

 

Foto: WWD

0 Comments

    Leave a Comment