Vivienne Westwood dává nový říz starým uniformám aerolinky Virgin Atlantic Richarda Bransona. Ty nové však musí být nejen dobře navržené, musí být i ekologické. K tomu, aby dostali z „odpadků“ úplné maximum, se Westwood a Branson obrátili na firmu Closed Loop Recycling. Díky tomu jsou látky nových stejnokrojů i související doplňky vyrobeny například z plastových lahví či pláten bannerů.

Vzhledová stránka není na úkor materiálů nijak odbytá. Britská návrhářka, která je známá spíše jako provokatérka, ale dbala zejména na funkčnost a zpracování. Rudé kostýmky pro dámy a třídílné obleky pro pány tak namísto šíleností vyčnívají kvalitou a detaily. Modely prý konzultovala se samotnými zaměstnanci, jimž musí vyhovovat v první řadě.

Stejnokroj, který Virgin Atlantic využívá již třináct let, byl podle Richarda Bransona hojně kopírovaný, a tak nastal čas na změnu. „Když jsme pro tento projekt vybírali návrháře, chtěli jsme pracovat s lidmi, kteří sdílejí našeho dobrodružného ducha, kteří věří v posun současného stavu a v tvorbu něčeho vskutku zapamatovatelného,“ řekl ředitel aerolinek k výběru Vivienne Westwood.

Nové uniformy se v provozu začnou testovat letos v červenci, čímž vznikne prostor pro úpravy před oficiální kompletní výměnou šatníků plánovanou na rok 2014.

 

Foto: WWD