To světu před několika dny potvrdila samotná majitelka a zůstává tedy jasné, že kolekce, kterou prezentoval na konci září během týdne módy v Paříži byla jeho poslední. Tedy alespoň pro tento módní dům.

Peterův odchod tak jen potvrzuje zdánlivě nenápadné tlachání, které doprovázelo v posledních několika týdnech jeho účinkování za značkou Nina Ricci. Konkrétně se jedná o přechod k newyorskému módnímu domu s dlouholetou tradicí, kterým není nikdo jiný než Oscar de la Renta.

Olivia Palermo

Copping vystřídal v roce 2009 na stejné pozici Oliviera Theyskense a jeho kolekce lze po několik sezón definovat jako prudce elegantní a velice ženské. Je jednou z nejdůležitějších postav, která se podílela na znovuobnovení značky jako takové.

N9URtXitI6Fn0PT3jUCiW0bekPeB4ZEbAmXPKb_O8KOJGwUj_qqWULYl-C_CsQS7_z0QR-k

Právě zde mu nejspíš spadne do klína velká pravomoc, a to podílet se na jednotlivých návrzích, zatímco u Nina Ricci budou ještě chvíli přemýšlet nad dalším člověkem s hromadou nápadů a originálních myšlenek v rukávu. Hlavním kandidátem na Peterovu pozici se stává kreativní ředitel značky Carven Guillaume Henry.

Foto: WWD