Generální ředitel Diego Della Valle hledal nový směr ženské linie a jejího příslušenství, oslovil tak Alessandru, která se mu pro jeho nápad zdála ideální. Návrhářka z Itálie neváhala a souhlasila s exkluzivní spoluprací, načež ukončila projekt s Pietrem Negra, se kterým zahájila novou řadu ready-to-wear s názvem „Jedinečnost“. Ta zdůrazňovala význam technologií v módě a stala se inovativním a netradičním projektem.

Diego Della Valle a Alessandra Facchinetti

Diego Della Valle a Alessandra Facchinetti

Praxe, kterou Facchinetti získala ve velkých módních domech Miu Miu, Valentino a Gucci mohla využít pro novou spolupráci s Tod´s. „Myslím, že byli velmi nadšení tím, že jsem žena. Přinesu značce svou ženskost a chuť. Della Valle zná mé DNA.“ Od této ženy jednoduše nemůžeme čekat žádné malé módní výkony.

Tod´s se zaměřuje na celodenní nošení pohodlných módních outfitů. Pro Facchinetti přišla velká výzva spojením mokasínů a stylu, který navrhuje. Do něj chtěla však zavést vysoké podpatky a sofistikovanost. Ostatně není to podle ní nic proti ničemu.

1779974_529454203818410_1177198600_n

A co si myslí Facchinetti o tom, co chtějí moderní ženy od luxusních značek? „Myslím si, že ženy hledají něco zvláštního. Něco, co nenajdou všude. Když najdete něco, co je všude, svým způsobem vás to nudí. To je důvod proč si myslím, že je zajímavé prohlédnout si řadu ready-to-wear v několika málo obchodech s malou distribucí,“ svěřila se návrhářka pro magazín fashionista.com.

Tod´s dívky nosí mokasíny a tak Facchinetti v první řadě uvažovala, jak je zkombinovat s boty, které začala navrhovat. Samotná návrhářka tak začala více přemýšlet o vlastním životním stylu, o různých okamžicích, kdy navštěvuje divadlo, kdy jde na procházku a kdy cestuje. Facchinetti touží navrhovat něco elegantního a pohodlného zároveň. „Estetika nelze vždy kombinovat s komfortem. Není to snadné, ale s Tod´s není ani jeden výrobek, který není pohodlný,“ pěje návrhářka chválu na značku, u které nyní pracuje.

Alessandra hledá inspiraci rovněž v umění, převážně v malířském. Ráda sleduje obrazy, které mají na svědomí Ponti , Lucio Fontana , Alberto Burri, Paolo Scheggi a Agostino Bonalumi. Například obrazy Scheggiho jí slouží jako inspirace pro návrhy šperků.

1800433_529454393818391_1902011855_n

Tod´s nově i v České republice

Značku Tod´s si oblíbily i některé známé osobnosti, jako například Lady Diana, Harrison Ford, Gwyneth Paltrow, Brad Pitt či Madonna. I vy si ji teď můžete oblíbit v nově otevřeném butiku v Praze. Ani na chvíli neváhejte, kde jinde by mohl být butik otevřený, než v luxusní Pařížské ulici!

Gwyneth for Tods

Možná právě historie každého páru bot je důvodem tak honosné oblíbenosti módní značky. Již dávno to nejsou jen luxusní mokasíny, u kterých společnost v roce 1978 začínala. Boty jsou ručně šité, složené z několika desítek kousků a několikrát.

Rodinný podnik s letitou praxí obohatil rovněž dědeček majitele Diega Della Valle, který byl švec. I jeho otec měl malou firmu, která pracovala například pro Calvina Kleina. Geny v módním směru se nezapřou a my se můžeme těšit z bohatého módního repertoáru, který přivezla zručná Alessandra Facchinetti a Diega Della Valle i k nám do Prahy.

Tods1

A které slavné celebrity si rovněž oblíbily tuto značku? Najdete vše ve fotogalerii.

Foto: Profimedia.cz; Facebook.com/Tod´s