O loňských Vánocích ušili Oscar de la Renta, Versace, Roberto Cavalli, nebo třeba Elie Saab šaty podle princezen z pohádek od Disney. Speciální edice zdobila výlohy obchodního domu Harrods. Nyní jsou všechny snové róby do dražby, která proběhne v listopadu. Výtěžek poputuje do Great Ormond Street Hospital Children´s Charity.

“Tyto překrásné róby jsou opravdu jedinečnými módními kousky od jedněch z nejoslavovanějších a nejsbíranějších designérů století. Když jsme je poprvé vystavily ve výlohách domu Harrods, zvedly velkou vlnu vzrušení, a jsme si jistí, že módní nadšenci z celého světa budou nadšení příležitostí vlastnit něco tak absolutně unikátního,” řekl Mark Briggs, ředitel pro oblast image londýnského obchodu.

Módu s dobrou věcí spojujeme i v Česku. Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend 2013 bude prodávat edici tašek, jejíž koupí přispějete fondu zaměřenému na roztroušenou sklerózu. Obchod Czech Labels & Friends zase ve spolupráci s českými návrháři vyprodukoval speciální kolekci oděvů. Výtěžek z jejího prodeje poputuje do psích útulků.

Foto: Archiv Harrods