Akademie designu České republiky, kterou tvoří 51 aktivních kurátorů, teoretiků a publicistů z České republiky i zahraničí, uzavřela první kolo nominací. Pro mutlibrandový butik v Pařížské ulici SIMPLE concept store, to bylo kolo velice úspěšné. Hned ve čtyřech hlavních kategorií má SIMPLE své zástupce.

V kategorii Módní designér roku 2012 jsou nominovány tyto návrhářky: Denisa Nová za kolekci Ikonický plášť, Liběna Rochová za kolekci Liběna Rochová for SIMPLE a Eliška Kuchtová za kolekci obuvi ve studentské soutěži Simply for SIMPLE.

V kategorii Designér šperku roku 2012 je nominována Markéta Dlouhá Márová za kolekce Antipearle for SIMPLE a Frutti di Mare.

V kategorii Objev roku 2012 jsou nominovány: Karolína Juříková, Marie Petráková a Eliška Kuchtová za návrhy do studentské soutěže Simply fo SIMPLE.

V kategorii Obchod roku 2012 je nominován i butik SIMPLE concept store jako takový za instalaci Ikonický plášť v Clam-Gallasově paláci při příležitosti Designbloku 2012.

Kdo se nakonec stane v jednotlivých kategoriích vítězem a postupujícím do samotného finále bude jasné 17. ledna, kdy proběhne nominační večer v Letenském zámečku. Vyhlášení celkových vítězů proběhne 16. března ve Stavovském divadle.

Všem nominovaným přejeme hodně štěstí.


Foto: PR firem