Ze slavnostního večera se postupem stala estráda zakončena silnými a vulgárními (i když v jádru pravdivými) slovy Daniela Landy. Každý rok netrpělivě čekáme, zda bude či nebude Karel Gott zaskočen, že to opět nečekal. Karel Gott byl tentokrát opravdu zaskočen, nevyhrál. Nicméně s noblesou sobě vlastní svou porážku uznal a předal žezlo mladší generaci. I tak nepatrná lítost v jeho očích byla vidět, ale na tom není vůbec nic špatného.

My módní redaktorky více čekaly na večerní róby našich celebrit, které na tak významnou společenskou událost stoprocentně patří a určité dekorum by mělo být zachováno. I díky místu, kde se večer odehrává. Státní Opera vyžaduje úctu a určitý “dress code”, který si tato budova žádá. Bohužel v tomto ohledu je naše smetánka stále dosti pozadu. Tedy jen někteří. Škoda, že ti někteří ve finále nejvíce křičí a tím si respekt určitě nezískají.

A jaké róby dámy pro tento večer zvolily? Lucie Bílá, Ewa Farna, Gábina Gunčíková a Ivana Gottová vsadily na zelené dlouhé šaty. Upřímně řečeno ani jedna z nich netrefila do černého a ani jedna z nich nesklidila obdiv. Ivaně Gottové tato barva příliš nesvědčí a navíc látka šatů byla velmi pomačkaná. Ewa Farna vypadala v zelených šatech s rameny zdobenými cvoky ostře, tvrdě a černé rukavičky alá vyrážíme na kolo, nevkusně. Gábina Gunčíková zvolila sice zelené, ale především díky průsvitné krajce velice odvážné šaty, které si tato mladá zpěvačka se skvělou postavou může dovolit. A i vítězka Lucie Bílá oblékla šaty se zeleným základem od slavného Oscara de la Renty a upřímně nijak nezazářila. Temné vzory jí příliš nelichotily, ale radost z vítězství jí to neubralo. Větší ostudu jí dělal její syn, který vypadal jako by právě šel na hip hop party. Pokud chtěl svou mamku doprovodit, mohl zvolit oblek, který sluší i mladým mužům jako je on. Rozhodně vítězkou na poli módním se tento večer stala top modelka Pavlína Němcová, která oblékla luxusní okázalé černé dlouhé šaty s krajkou, která je trendy a atraktivní. Plizovaná sukně z lehkého žoržetu dotvořila nadčasový model, který musel ohromit nejen v sále.

Tento ročník máme za sebou. Byl plný překvapení, byl plný chyb režiséra, který nás tak často nechával nahlédnout do zákulisí, když hvězdy stály na pódiu a tím z nich strhával pozornost, když moderátor nechal vyhlásit objev roku, ale až poté ukončil hlasování. Je mi líto, že nemohu napsat příliš pozitivního, ale tento 5O. ročník byl zakončen trapností hodnou českého showbussinesu.

 

Foto: profimedia.cz